Jak jste spokojen s volbou soupeře do play-off?

Příliš spokojený nejsem. Ze tří týmů, ze kterých jsme si mohli vybrat, jsou Vinohrady nejtěžším soupeřem. Bude to velmi vyrovnaná a těžká série, ale pokud chceme postoupit dál, musíme je porazit.  Zbývající dva týmy, Paskov a Litvínov, jsme nevybrali hlavně kvůli velké vzdálenosti a povrchu, který není u nich příliš kvalitní.

S Paskovem jste taky vloni vypadli…

My jsme ho s kolegou Davidem Mahrem hned vyřadili. Je to velice zkušený tým, který spolu hraje několik let pohromadě. Někteří hráči měli myšlenku, že bychom Paskovu loňské vyřazení vrátili, že si na něj víc věří. Jako trenéři jsme jim to ale neschválili.  

S čím můžete proti Vinohradům uspět?

Je to tým, který hraje otevřený florbal nahoru dolů. Dává  hodně gólů, ale také jich mnoho dostává. Náš brankář a obrana musí podat perfektní výkon. A opačně i v útoku, protože jejich obrana je průchodná. Celou sérii rozhodne defenzivní činnost.

Věříte, že máte dobrou obranu?

Sem tam se objeví nějaké mouchy, ale prozradit je nechci. Pokud budeme dodržovat herní systém, který jsme praktikovali v posledních zápasech, se kterým jsme uspěli třeba právě proti Vinohradům nebo Spartě, tak bychom měli postoupit.

Po základní části jste skončili na druhém místě, takže jste určitě spokojený?

Měli jsme za cíl začínat doma v play-off a skončit do třetího místa, což se nám povedlo. Předváděli jsme solidní výkony. Potěšilo mě, že po Vánocích šla naše výkonnost a herní projev nahoru. Myslím, že můžeme být spokojeni. Mohli jsme základní část i vyhrát, kdyby Sparta v posledním kole prohrála. Na to se ale nemůžeme dívat. O vítězství jsme přišli kvůli několika nepovedeným zápasům v listopadu a v prosinci, kde jsme měli výpadky.  Je to asi takhle spravedlivé, že jsme v základní části byli druhý nejsilnější tým. Jestli budeme moci hodnotit sezonu jako úspěšnou, se ukáže teprve po play-off.

V základní části jste si udrželi domácí neporazitelnost. Asi vám domácí prostředí hodně vyhovuje?

Je to lepší, že nemusíte nikam jezdit. Je to pro mě do jisté míry překvapením, že se nám tohle povedlo, že jsme doma ztratili jen jeden bod. Kdybychom hráli venku jako doma, tak bychom byli jasně první. A kdyby to bylo naopak, tak se zase plácáme dole.

Je vaším cílem postup do extraligy?

Teď musíme postoupit přes Vinohrady. Je zbytečné nyní, za stavu nula nula,  mluvit o extralize. Uvidíme po prvních dvou zápasech play-off, jestli je naše hra na vyšší úrovni.

V jednadvaceti letech vedete letos poprvé mužský tým. Jak se vám podařilo si vybudovat respekt u hráčů?

Jde to postupně. Když jsem přišel na letní přípravu, tak to vůbec nebylo jednoduché. Hráči měli v hlavě, že jsem mladý. Bylo u nich i u veřejnosti mnoho otazníků vůči mně. Hodně nám pomohla série na podzim, když jsme vyhráli osm zápasů za sebou. Hráči začali věřit, že to, co po nich s Davidem Mahrem chceme, má smysl. Dokázali porazit soupeře, se kterými před rokem prohrávali. V podstatě stejný kádr, který vloni skončil osmý, je letos druhý. Teď  už mě jako trenéra řeší maximálně diváci na tribuně. To je ale takový věčný evergreen. Hráči už se teď soustředí  jen na soupeře a na play – off, aby se dostali co nejdál.