Během uplynulého týdne celek od rakouských hranic srovnal s Buldoky sérii o udržení na 3:3 a Znojemští hráli o víkendu o všechno. Bohužel ztratili první i druhou dvacetiminutovku a v posledním dějství jim nepomohla ani hra bez brankáře. „Nedokážu říct, jestli byl vůbec nějaký rozhodující moment. První a druhá třetina byly špatné. A nakonec i celý zápas,“ uvedl pro web tuzemské nejvyšší soutěže florbalista Znojma Martin Pánek.

Podle trenéra Laufenu Jana Šťastníka nerozhodovalo sobotní utkání, ale třetí a čtvrté mače série, v nichž Znojemští přenechali vítězství soupeři za stavu 1:1. „Sestup, ač je miz toho velmi smutno, je vyústěním naší celoroční práce, která byla místy velmi bohorovná. Jakoby se nemohlo nic stát a ono se stalo,“ mrzelo Šťastníka.

Naopak spokojeně mluvil útočník Brna Petr Koláčný. „Možná jsme v sedmém zápase makali ještě více než předtím,“ projevil radost devatenáctiletý forvard Buldoků. Jak zmínil, soupeř z města nad řekou Dyjí přepnul na vyšší otáčky a sérii srovnal. „V šesti uplynulých kláních rozhodoval jeden gól a další maličkosti,“ proklamoval Koláčný.

Zatímco florbalisté Laufenu mohou hodit neúspěšnou sezonu za hlavu, Bulldogs startuje již o víkendu městská baráž proti Hattricku Brno, který vyhrál letošní první ligu.

Bulldogs Brno - TJ Znojmo Laufen 5:10

Třetiny: 2:0, 6:2, 2:3. Brankya nahrávky: 12. Surkoš (Jaakkonen), 15. Surkoš (Konečný),22. Konečný, 28. Pešek (Konečný), 30. Pešák, 31. Koláčný (Mráz), 38. Novotný (Černovický), 39. Koláčný (Pešák), 46. Novotný (Koláčný), 54. Jaakkonen – 31. Daberger (Palát), 35. Kucharič (Pánek),48. Kučera (Pánek), 50. Pánek,59. Palát (Pánek). Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 409. Konečný stav série: 4:3.

Druholigoví fotbalisté Znojma sehráli v pátek utkání 22. kola Fortuna:Národní ligy proti Vlašimi.
OBRAZEM: Jako na houpačce. Znojmo remizovalo s Vlašimí