Česká reprezentace nestačila v prvním zápase mistrovství světa na úřadující světové šampiony z Polska a po vyrovnaném průběhu podlehla nejtěsnějším rozdílem 5:6. Druhý duel proti Portugalsku, které na šampionátu obhajovalo pozici vicemistra z MS 2022, českému družstvu nevyšel, když v poločasové přestávce to bylo 0:1 a stejným poměrem skončil i poločas druhý a celkový výsledek 0:2 byl košově nejchudším v dosavadním průběhu šampionátu. Češi mohou litovat dvou neproměněných penalt a bez vstřeleného koše je těžké získat body.

Znojemští korfbalisté (modří) porazili doma v rámci 6. kola extraligy tým Českých Budějovic 18:15.
OBRAZEM: Korfbaloví Modří Sloni Znojmo porazili doma České Budějovice

"V následujícím utkání česká reprezentace poprvé zvítězila, když porazila outsidera skupiny 14:8. Vítězství se však nerodilo lehce, neboť Češi prohrávali na začátku utkání 0:2 a do poločasové přestávky se šlo za stavu 4:4. V druhé půli se Skotové dlouho drželi na dostřel, ale v závěru již neměli dost sil a Češi zkušeně dovedli zápas do vítězného konce a uchovali si tak naději na postup do čtvrtfinále. Poslední zápas prvního dne vyšel českému týmu výtečně a bezmocné družstvo Austrálie rozdrtili výborným výkonem 12:1," popsal za české korfbalisty Josef Pavlíček.

Česká reprezentace druhý hrací den zakončila základní skupinu vítězstvím nad Indií poměrem 12:8, a to zejména díky výborné první půli, v níž sice prohrávala 1:2, ale sedmi trefami v řadě otočila na počasový výsledek 8:2 a zápas bez problémů dovedla k výhře a zabezpečila si třetím místem v základní skupině postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále tak na Česko čekal opět nepříjemný soupeř z Pyrenejského poloostrova Portugalsko, se kterým v základní skupině nedokázal náš výběr skórovat a prohrál 0:2. Tentokrát se však našim dařilo o poznání lépe, i když opět se jednalo o napínavou bitvu s minimem košů. Češi se dokázali v první půli dostat do vedení a nakonec zvítězit 3:1 a postoupit mezi nejlepší čtyři týmy světa.

Fotbalisté 1. SC Znojmo remizovali doma v rámci 25. kola MSFL s týmem Blanska 1:1.
OBRAZEM: Papírově suverénní Znojmo vyšlo proti Blansku jen s remízou

"Ve večerním semifinále Češi předvedli bojovný výkon, ale proti hvězdami nadupanému Nizozemsku zvítězit nedokázali, když v polovině utkání prohrávali 2:5 a nakonec podlehli 3:9. Česká beachkorfbalová reprezentace dokázala v zápase o bronz oplatit porážku úřadujícím světovým šampionům z Polska a vybojovala historickou první medaili pro Česko z MS v beach korfbalu. Češi vstoupili do utkání koncentrovaně a nikdy, kromě stavu 0:1, nepustili soupeře do vedení. Skóre se vyvíjelo dobře v náš prospěch, když v polovině zápasu vedlo naše družstvo 4:1. Po změně stran Češi zvýšili z proměněné penalty již na 5:1 a medailový sen dostal reálné obrysy. Důslednou obranou v posledních minutách Češi eliminovali nápor Poláků, zvítězili 6:2 a mohli slavit světový bronz," dodal Pavlíček.

Autor první branky Tasovic proti Vrchovině, Pavel Lapeš (s číslem 7) slaví. Se třinácti góly je nyní nejlepším střelcem divize D.
Tasovice zvládly infarktový závěr a proti Vrchovině na jaře doma poprvé vyhrály

Znojemský korfbal reprezentovala Jitka Pavlíčková z klubu MS YMCA Znojmo, která jako jediný hráč v Česku má nyní všechny tři poslední bronzové medaile z mistrovství Evropy a mistrovství světa v korfbalu.