Stejně lehce jako nůž máslem prošli Znojemští korfbalisté východní kvalifikací o Ligu Mistrů. Jediný tým, který je lehce potrápil, bylo domácí maďarské družstvo Szentendre.

Na začátku října jste se zúčastnilii kvalifikace o Ligu Mistrů. Jaký dojem na vás tento herní víkend udělal?

Bylo to velmi přejemné, protože my jsme tam měli pouze jednoho těžkého soupeře.Tím byli domácí Maďaři, které jsme potřebovali porazit.
Ostatní soupeři: Řekové, Poláci, Slováci a Slovinci nebyli na tak vysoké herní úrovní jako my. Byli výkonnostně tak dole, že s nimi prostě nešlo prohrát.
Také jsme měli moc dobrý pocit z toho faktu, že jsme porazili Maďary na jejich palubovce. Měli jsme z toho všichni velkou radost.

Jaký přinos měl pro vás tento turnaj?

Pro nás ani zvláštní přínos neměl. Jenom jsme si znovu zvykali na hru bez nového pravidla shot-clock. Což je čas na střelu, který je pětadvacet vteřin.
Liga mistrů se bude letos ještě dohrávat bez tohoto omezení. I když v České republice se s tímto pravidlem stále hraje.

Před jakou diváckou kulisou se hrálo?

Když se hrálo bez domácí účasti, tak byla poloprázdná.
Na domácí Maďarsko tam bylo opravdu mnoho lidí. Hala byla vyprodaná a stejně jako tady ve Znojmě se do ní vešlo kolem pěti set diváků. I proto bylo pro nás vítězství nad Maďarskem cennější.

Jak byste srovnal českou ligu s těmi zahraničními?
My jsme hráli kvalifikaci východní části.Česká liga je určitě nejkvalitnější ligou, která byla na tomto turnaji zastoupena.A proto to není ani takové překvapení, že jsme postoupili do hlavního turnaje z prvního místa.

Kvalifikaci jste jasně ovládli. Byl nějaký zápas, ve kterém jste se strachovali o svoje vítězství?
Kromě soupeře z Maďarska jsme soutěžili jenom s dobrým dojmem ze hry.
My jsme v těch utkáních nemohli bodově ztratit, ale spíše pocitově. Vyhráli jsme všechny zápasy. Z některých jsme měli dobrý, a z ostatních špatný pocit. Ale to už tak bývá, když hraje proti vám řádově horší soupeř.

Zklamal, nebo překvapil Vás někdo ze soupeřů?

Žádnému ze soupeřů se nepodařilo nás překvapit, ani zklamat. Všichni hráli to, co jsme od nich očekávali.

Probojovali jste se do hlavního turnaje, jaké jsou v něm vaše cíle?
Už na začátku této štace jsme chtěli získat bronzové medaile. Tento cíl nadále zůstává. Jsem si samozřejmě vědom, že získat bronz v lize mistrů je strašně těžké.Teď jsme sice východní kvalifikaci ovládli, ale v hlavním turnaji je blízko první až šesté místo.
Budeme muset bojovat a předvést to nejlepší, co umíme. Jinak jsou šance na úspěch naprosto mizivé.

Ve skupině na vás čekají týmy z Belgie, Německa a Ruska, kterého z nich se nejvíce bojíte?

Střízlivýma očima to vypadá tak, že Belgičany pravděpodobně neporazíme. Jejich liga je na vyšší úrovní než česká.
S Ruským týmem, který bude na turnaji, jsme se v minulosti už párkrát setkali. Vzájemná utkání máme v poměru 2:2. Stejně to máme i s Němci. Oni nás v Lize Mistrů porazili o koš a my je dvakrát v evropském poháru porazili také o jediný koš.
U těchto dvou soupeřů se nedá předpovídat, jak to bude vypadat. To se uvidí až na hřišti, komu bude přát více štěstí.

Budete se ještě nějak zvlášť připravovat na ligu mistrů?

Určitě. Teď ještě máme normálně ligu, ale závěrem roku si uděláme par prodloužených víkendů. Jinak se už připravovat nebudeme. Všichni jsme pracující a nikdo se tímto sportem neživí. Snad nám to ale bude stačit a nakonec uspějeme.

Autor: Vladan Sukač