Na duel utkání před vlastními fanoušky se sedmatřicetiletý forvard těší. „Domácí utkání je důležité, protože chceme hrát styl, který cvičíme na trénincích. Asi budu zdravě nervózní, přijdou kamarádi a možná na mě dolehne lehká nostalgie. Zatím řeším věci okolo, takže nebyl čas o tom přemýšlet," říká Fridrich.

Do Znojma, kde s florbalem začínal, se zkušený útočník vrací po extraligových štacích v Bohemians a ve Střešovicích. „Největší rozdíl mezi extraligou a první ligou je v herní vyspělosti hráčů. Nejvyšší soutěž má rychlejší a prudší tempo, což jsou věci, na kterých chceme ve Znojmě pracovat. Spodek extraligy a vršek první ligy se však postupně vyrovnává," tvrdí Fridrich.

Do kabiny Jihomoravanů zapadl. „Pár kluků ze Znojma znám, hrají tu i mladší, ale s nikým nemám problém. S trenérem probíráme hodně věcí. Škoda, že s týmem nemohu trávit víc času," přemítá útočník, který je zároveň asistent trenéra v extraligovém Tatranu Střešovice.

Fridrich se snaží radit hlavně mladším hráčům. „Do Znojma jsem šel hlavně, abych mančaftu pomohl. Spolu s trenéry chceme hrát moderní florbal a tým stabilizovat. Pokud bychom vyhlásili útok na postup do extraligy, je potřeba, aby na ní byl klub připravený. Nejde ale pouze o herní projev. Tým musí fungovat po všech stránkách. Organizačně i strukturou," přemítá znojemský rodák.

PATRIK EL-TALABÁNI