Profil trati zůstává od minulých ročníků téměř nezměněný. Start závodu je v Horním parku, poté trať vede přes Přímětice, Kuchařovice a zpět do Znojma.
„Nemáme důvod měnit trasu běhu. Ta stávající vesměs všem vyhovuje, takže i letos bude stejná,“ vysvětlil hlavní organizátor běhu Karel Chmelíř.
Loňského ročníku se zúčastnilo celkem pětašedesát běžců a letos očekávají organizátoři ještě o něco větší balík atletů na startovní čáře.

„Byli bychom rádi, kdyby se běhu zúčastnilo okolo sedmdesáti běžců. Ale hodně je to závislé na počasí, tak snad vydrží,“ doufá Chmelíř.
Počasí by pak podle něj mohlo mít vliv i na zlomení traťového rekordu. Ten zatím drží Zdeněk Sukač, jenž závod, který měří deset tisíc pět set osmdesát metrů, zvládl v čase 35:10. „Jednoho aspiranta tu máme. Loni běžel velmi slušně a letos na atletické scéně podává dobré výsledky. Jde o Zdeňka Hnila ze Žďáru nad Sázavou. Mohl by rekord překonat, alespoň by dodal závodu na atraktivitě,“ přeje si hlavní organizátor.

Ten sám se závodu pravidelně účastní a i letos by rád nevynechal. Z loňska totiž drží rekord mezi běžci nad šedesát let. Jak sám přiznává, musí si nejdřív splnit organizační povinnosti.

Letošní ročník by mohl být posledním, který se běhá na regionální úrovni. Od příštího roku by ho totiž organizátoři rádi zařadili na celostátní termínovou listinu běhů.

Závod je tradičně vypsán pro sedm kategorií. Tou první jsou muži, kteří jsou podle věku rozděleni do čtyř skupin. Další je pak kategorie dorostenců, dorostenek a žen.

Prezentace je od deváté hodiny ranní, v Horním parku, před tribunou atletického stadionu, samotný běh pak odstartuje přesně o hodinu později, a to pětadvacátého prosince.