Svému mateřskému oddílu bude pomáhat díky střídavým startům. Do toho ji čekají ještě školní povinnosti. „Od září nastupuji do maturitního ročníku. Očekávám, že to bude složitější. Budu se snažit vše nějak skloubit a domluvit se se školou. Doufám, že vše nějak půjde,“ říká Anna Matějovská v rozhovoru pro Znojemský deník.

Do Moravského Krumlova jste přišla z Vlašimi. Co vás přilákalo na jih Moravy?

Jelikož tým Vlašimi spadl z extraligy, tak jsme hledala nějaké angažmá. Oslovilo mě pár celků a přišlo mi, že tady jsou nejlepší podmínky, parta i prostředí. Všechno se mi zdálo z té nabídky nejschůdnější.

Jak vás oslovil ženský tým Moravského Krumlova?

Ani nevím. Byla jsem zde na zápase, už jsme byli domluvení a líbilo se mi zde, tak jsem nabídku přijala.

Florbalisté Znojma. Ilustrační foto.
Florbalisté schytali jedenáctigólový výprask. Rozhodla až závěrečná třetina

Na jaře jste získala titul juniorské vicemistryně České republiky. Co to pro vás znamenalo? Posunula se vaše kariéra směrem kupředu?

Ani ne. Po výhře jsem nebyla pozvána na žádnou pro tour. Samozřejmě si titulu vážím, jelikož získat jej nebylo lehké. Do toho jsme hrála i kategorii dospělých, takže jsem absolvovala hodně zápasů za sebou. Byla jsem unavená, takže je to to pro mě cenná výhra.

Ještě studujete. Jak těžké je zvládat středí školu a tréninky?

Od září nastupuji do maturitního ročníku. Očekávám, že to bude složitější. Budu se snažit vše nějak skloubit a domluvit se se školou. Doufám, že vše nějak půjde.

HEZKÁ MORAVA

Budete hrát i s Renatou Štrbíkovou, která získala několik mistrovských titulů jak v Polsku, tak u nás. Absolvovala i olympijské hry v Aténách v roce 2004. Znamená to pro vás inspiraci?

Určitě znamená. Jedná se o přísun nových zkušeností, jelikož Renata je hodně znalá. Hrát s ní mi dá hodně nového. Taky je skvělou oporou týmu.

Domluvíte se bez problémů se spoluhráčkami z ciziny? V Moravském Krumlově nastupuje třeba Olga Kim z Uzbekistánu nebo Ekaterina Chernyavskaya z Ruska.

Bavíme se anglicky, někdy i rusky a ony rozumí i češtině. Dorozumíme se v pohodě.

Fotbalisté Znojma. Ilustrační foto.
Znojemští fotbalisté bloudí v kruhu porážek. Prohráli i s rezervou Sigmy Olomouc

Prohlédla jste si už Moravský Krumlov nebo jinou část Znojemska?

Abych pravdu řekla, Moravský Krumlov není moc velký. (smích) Ovšem líbí se mi tady. Morava je hezká, ráda se budu vracet.

Účastnila jste se přípravného kempu, jež probíhal v minulém týdnu. Byl na vás trenér Jindřich Bíla tvrdý?

I když to bylo namáhavé, protože jsme měli tři tréninky denně, tak jsem si kemp užila. Po trénincích jsme se dali dohromady, rozvinula se mezi námi komunikace. Podmínky byly super.

Jak tréninky probíhaly?

Vždy jsme se rozcvičili, potom jsme devadesát minut hráli, což probíhalo třikrát denně. V mezičase jsme si šli zaběhat a jeden den jsme trénovali fyzickou kondici. Ta byla krutá.

Fotbalisté Tasovic. Ilustrační foto.
Tasovičtí fotbalisté schytali sedmigólový debakl

Loni sestoupil váš mateřský klub z Vlašimi do první ligy. Na jaře jsem se bavil s vaším koučem, že budete mít střídavý start a chcete pomáhat děvčatům z bývalého týmu. Jak často budete hrát extraligu v Moravském Krumlově?

Zatím nevím. Do Krumlova přijde ještě Číňanka, která ale dostane víza až v půlce září, tak se uvidí.

Navštívila jste někdy Čínu a zahrála si zde stolní tenis?

Byla jsem tam jednou na turnaji. Je to masakr. (smích) Nejednalo se o oficiální turnaj, ale pouze o univerzitní. I přesto měl velkou úroveň. Nabyla jsem tam nové zkušenosti. A Číňané ping-pongu velí.