VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenáři, zvolte ''hvězdu Znojemského Deníku

Znojmo – Letos podruhé se koná anketa „Nejúspěšnější sportovec roku“. Na slavnostním galavečeru ve štukovém sále Louckého kláštera budou v pondělí třiadvacátého ledna oceněni nejlepší sportovci Znojemska za rok 2011, o jejichž pořadí rozhodují hlasy odborné komise.

3.1.2012
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec roku.Foto: www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

Vybírat můžete ale i vy, a to prostřednictvím originálních hlasovacích kupónů, které denně vycházejí ve Znojemském deníku Rovnost. Poslední kupón vyjde v novinách v pondělí 16. ledna.

Slavnostní večer bude moderovat Ondřej Krátoška a vystoupí při něm Bohuš Matuš, Monika Agrebi a vítěz soutěže Šance pro talent Radek Žalud. Vstup na akci bude zdarma, lístky budou k dostání v redakci Znojemského deníku Rovnost na Rooseveltově ulici 4 týden dopředu, tedy od šestnáctého ledna.

JEDNOTLIVCI

Miloš Gryc
atletika

Na MS veteránů skončil atlet TJ Znojmo na prvním místě v hodu diskem. Stejného umístění dosáhl i na ME veteránů, kde byl také druhý v hodu břemenem. V něm se stal i republikovým mistrem.

Vlastimil Hrubý
fotbal

Fotbalový brankář 1. SC Znojmo byl oporou týmu při záchraně ve druhé lize. Dařilo se mu i v letošní podzimní části fotbalové druhé ligy.

Eduard Procházka
jachting

Člen Yacht klubu Znojmo získal mistrovský titul v kategorii kajutových plachetnic.

Michal Rubáček
plavání

Plavec TJ Znojmo doplaval druhý na zimním MČR v disciplínách 50 metrů motýlek a 200 metrů volný způsob. Na ME byl osmnáctý na stometrové motýlkářské trati. V ploutvovém plavání vyhrál v disciplíně 200 metrů volný způsob.

Ondřej Čermák
plavání

Na letním MČR získal plavec TJ Znojmo první místo v disciplíně 200 metrů volný způsob a druhou příčku na trati 400 metrů volný způsob. Na zimním MČR obsadil druhé místo na 400 metrů volný způsob a čtvrté místo na 200 metrů volný způsob.

Veronika Kolníková
plavání

Členka TJ Znojmo získala na MČR bronz v disciplíně 400 metrů volný způsob. Stejného umístění dosáhla i na zimním MČR. Na akademických hrách byla ze všech nejlepší na tratích 200 a 400 metrů volný způsob.

Marek Polach
plavání

Pro zlatou medaili si plavec TJ Znojmo doplaval na letním MČR v disciplíně 200 metrů znak. Na znakařské stovce byl třetí. Na zimním MČR skončil druhý na trati 800 metrů volný způsob a čtvrtý na 200 metrů volný způsob.

Lubomír Novák
cyklistika

Nejlepší časovkář na MČR veteránů. Člen Cyklo Klubu Kučera Znojmo si dojel na ME veteránů pro bronzovou medaili v časovce, na silnici skončil čtvrtý. Na MS veteránů obsadil čtvrtou příčku v časovce.

Martin Vojtěch
cyklistika

Cyklista Cyklo Klubu Kučera Znojmo vyhrál silniční závod na MČR veteránů. První dojel také na Lahofer Cupu a na Zlatém kole Vysočiny vybojovat druhé místo.

Dominik Musil
box

Boxer oddílu PSK Znojmo získal třetí místo na MČR v supertěžké váze. Účastnil se také MS a ME. Vyhrál všechny extraligové zápasy.

Adam Havlík
hokej

Útočník hokejového klubu Orli Znojmo je oporou týmu v rakouské nejvyšší soutěži EBEL. Je členem mistrovského týmu v extralize juniorů 2010 – 2011.

Ondřej Kacetl
hokej

Hokejisté Orli Znojmo na něj spoléhají v bráně, kterou střeží. Je jednou z opor týmu v EBEL. Byl brankářskou jedničkou juniorského mistrovského týmu v sezoně 2010 – 2011.

František Brychta
kanoistika

Člen znojemského kanoistického oddílu TJ Znojmo zvítězil s Milanem Janečkem na MS veteránů v kategorii deblkajaků na 200 metrů.

Milan Janeček
kanoistika

S Františkem Brychtou tvoří posádku deblkajaku, která letos vyhrála na MS veteránů na trati 200 metrů. Mistrem světa se stal i na singlkajaku na tratích 200 a 2 000 metrů.

MLÁDEŽ

Vojtěch Čabala
atletika

Běžec TJ Znojmo obsadil na MČR juniorů sedmé místo v běhů na 3 000 metrů přes překážky. V halovém mistrovství Moravy byl ve stejné disciplíně čtvrtý.

Adriena Štolová
aerobik

Závodnice týmu Aerobic Professional je českou vicemistryní. Vyhrála Pohár federací v Brně a Vienna Cup.

Nela Mandátová
aerobik

Juniorská reprezentantka a členka oddílu Aerobic Professional získala třetí místo na Poháru federací v Brně a Nitře.

Tomáš Svoboda
atletika

Na republikovém mistrovství žactva vybojoval člen TJ Znojmo páté místo v hodu diskem. Z halového mistrovství Moravy si odvezl stříbrnou medaili z vrhu koulí.

Andrea Stašková
fotbal

Mladá fotbalistka IE Znojmo se stala nejlepší střelkyní i mezi chlapci v okresním přeboru přípravek v sezoně 2010 – 2011. V kategorii okresní přebor mladší žáci 2010 – 2011 byla druhá.

David Bix
sportovní gymnastika

Člen oddílu KSG Znojmo se stal nejlepším gymnastou v republice v kategorii žáci jednotlivci. V žákovské soutěži družstev se umístil na třetí příčce.

Antonín Grossberger
plavání

Plavec TJ Znojmo vyhrál letní MČR na tratích 50 a 100 metrů volný způsob. Ve stejných disciplínách si doplaval pro první místo i na Olympiádě mládeže.

Jakub Březina
plavání

Na letním MČR získal člen TJ Znojmo stříbrnou medaili na trati 100 metrů prsa. V této disciplíně byl také třetí na Olympiádě mládeže.

Natálie Šrůtková
cyklistika

Je mistryní republiky v časovce družstev na silnici i stíhacím závodě družstev na dráze. V jednotlivcích obsadila v obou kategoriích shodně třetí místo. Vyhrála seriály horských kol Kolo pro život a Galaxy

Michaela Měšťáková
Kanoistika

Společně se Sabinou Řehákovou vybojovaly členky kanoistického oddílu TJ Znojmo na MČR třetí místo na deblkajaku na tratích 500 a 200 metrů.

Sabina Řeháková
Kanoistika

Získala bronzovou medaili na MČR s Michaelou Měšťákovou na deblkajaku na tratích 500 a 200 metrů.

KOLEKTIVY

Přípravka FC Moravský Krumlov
fotbal

Tým vede okresní přebor 2011. Podařilo se mu postoupit do celostátního kola E-ON cupu.

1. SC Znojmo
fotbal

Znojemští fotbalisté se dokázali udržet ve druhé lize a v Ondrášovka cupu dokázali dojít až do závěrečných kol.

TRIO st. žákyň
aerobic

Členky Aerobic Professional obsadily na MČR třetí místo. Na stejné příčce skončily i na Poháru federací v Brně. Staly se vítězkami Vienna Cupu.

Junioři HC Znojemští Orli – mládež
hokej

Získali mistrovský titul extraligy juniorů v sezoně 2010 – 2011.

Mladší žákyně Aerobic Professional
aerobic

Družstvo skončilo třetí na Poháru federací. Na Vienna Cupu vyhrála děvčata první místo.

Plavecká štafeta TJ Znojmo
plavání

Kvarteto znojemských plavců získalo stříbrnou medaili na zimním MČR v disciplíně 4x200 metrů volný způsob. Na letním republikovém mistrovství si pak doplavali pro čtvrtou příčku.

Dračí lodě Znojmo
kanoistika

Posádka dračí lodě TJ Znojmo získala evropský i český titul. Vyhrála také Český pohár.

VK Znojmo-Přímětice - junioři
volejbal

Junioři znojemského volejbalového klubu vyhráli první ligu. V baráži prohráli v tie breaku.

Dráčata Znojmo
kanoistika

Členové znojemského kanoistického oddílu TJ Znojmo byli třikrát stříbrní na ME a získali prvenství v Českém poháru.

Orli Znojmo
hokej

Znojemské mužstvo je úspěšným účastníkem rakouské nejvyšší hokejové soutěže EBEL.

SÍŇ SLÁVY

Marie Bernardová
učitelka TV

Celý život se věnovala práci s mládeži. Je předsedkyní Tělovýchovné jednoty, členkou výkonného výboru Okresního tělovýchovného sdružení, předsedkyní Asociace sport pro všechny.

Arnošt Lapeš
fotbalista

Je funkcionářem fotbalového oddílu TJ Horní Kounice a dlouholetým organizátorem fotbalu v obci.

Lubomír Palička
fotbalista

Od roku 1973 pracuje pro znojemských okresní fotbalový svaz. Nyní působí jako předseda trenérsko-metodické komise. V roce 2011 obdržel cenu doktora Jíry.

Bohumil Bílek
volejbalista

Dlouholetý trenér družstva žen PSK Znojmo a organizátor mnoha turnajů.

Karel Neuwirth
atlet

Je dlouholetým předsedou okresního atletického svazu, funkcionářem atletického oddílu, místopředsedou výkonného výboru Okresního tělovýchovného sdružení.

Jiří Kyněra
plavec

Má za sebou třicetiletou trenérskou činnost v oddílu plavání TJ Znojmo. Je rovněž státním trenérem plavání.

Josef Lahodný
šachista

Předsedá okresnímu šachovému svazu a organizuje republikové turnaje.

František Brychta st.
kanoista

Je zakladatelem kanoistiky ve Znojmě. Dříve sám závodil, poté se stal úspěšným trenérem a členem výboru kanoistického oddílu.

Autor: Romana Holišová

3.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 24 000 Kč

Zámečníci strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: svařování a kompletace ocel. rámů, Požadavky: svařování CO2 (průkaz není nutný), čtení výkresů, zaučíme. Pracoviště: Rohde, spol. s r. o., 671 26 Dyjákovice. Informace: Radomil Stojaspal, +420 601 563 984.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PC uživatelsky, komunikativnost, spolehlivost, vkládání objednávek, expedice zboží, vyřizování telefonních požadavků, komunikace se zakázníky, stravenky AJ výhodou. Pracoviště: Prumex s.r.o., Nádražní, č.p. 489, 671 67 Hrušovany nad Jevišovkou. Informace: Zdena Hoňková, .

Výroba - Výroba Seřizovači 15 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: informace e-mailem: info@osp-mk.cz. Pracoviště: Osp, spol. s r.o., Okružní, č.p. 394, 672 01 Moravský Krumlov. Informace: Milinková, +420 515 322 341.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 15 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: informace e-mailem: info@osp-mk.cz. Pracoviště: Osp, spol. s r.o., Okružní, č.p. 394, 672 01 Moravský Krumlov. Informace: Milinková, +420 515 322 341.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sto páté výročí narození výsadkáře a válečného hrdiny Jana Kubiše si připomněli lidé ve Znojmě. Na svého aktivního člena přišli vzpomenout zástupci orelských žup.
12

OBRAZEM: Orli ve Znojmě vzpomínali na výsadkáře Jana Kubiše

Gránické údolí ve Znojmě. Ilustrační foto.

Neznámí vandalové ničí Gránické údolí. Pátrají po nich policisté

Hráčská kariéra teď půjde na vedlejší kolej, povídá nový asistent kouče Paul

Znojmo /ROZHOVOR/ – Po lednovém odchodu z druholigového Znojma si od profesionálního trénování odpočinul, a coby hráč dopomohl Tasovicím ke čtvrté příčce v divizi. V pondělí už Miroslav Paul přijal novou výzvu, když se stal novým asistentem kouče Jiřího Balcárka ve druholigových Vítkovicích. Po půl roce tak trenérské duo obnoví úspěšnou spolupráci ze Znojma. „V Tasovicích jsem spokojený, ale trenérská kariéra je na prvním místě,“ vysvětluje třicetiletý snajpr po nejúspěšnější sezoně Tasovic v klubové historii.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

Vyšetřování tragické nehody: za smrt mladé motorkářky mohlo špatné přejíždění

Znojmo – Policie stále vyšetřuje sobotní tragickou dopravní nehodu, při které vyhasl život mladé motorkářky. Ta jela po státní silnici ze Znojma na Hatě. Několik metrů za odbočkou na Letiště Znojmo se střetla s protijedoucím autem. Srážka byla osudová.

Nacvičovala divadlo i s vězni. Baví mě víc hrát než režírovat, říká ochotnice

Valtice - Její přátelé chodili na divadelní zkoušky a ona chtěla trávit čas s nimi. Od počátku tisíciletí tedy zkusila hrát ochotnické divadlo. Petra Manišová z Valtic na Břeclavsku začínala jako herečka, ale dostala se až k režírování a autorské tvorbě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT