„Když na to vzpomínám, připadá mi to jako bitva u Thermopyl. Nás bylo čtrnáct, soupeř měl k dispozic kádr o šestačtyřiceti hráčích. I tak jsme ale dokázali hrát vyrovnaný zápas. Bylo to něco neskutečného, všichni hráli skvěle,“ rozplýval se hrající trenér Znojmo Knights Radim Pařízek.

Znojemský tým se v přátelském střetnutí, jenž se odehrávalo v České Lípě, ujal brzy vedení. „Bylo to hlavně díky nezastavitelnému Kabelkovi. Záhy jsme vedli o dvanáct bodů,“ vzpomněl Pařízek.

Postupem času ale Liberec srovnal krok. Na konci poločasu vedl o čtrnáct bodů. „Máme hodně mladý tým, takže nervozita sehrála svou roli. Postupem času jsme se dostali do hry a měli ji téměř pod kontrolou,“ zhodnotil zápas první muž liberecké lavičky Jan Veselý.

Ve druhé půli dostáli znojemští fotbalisté slovu ve svém názvu. S urputností rytíře se pustili do soupeře a s vypětím všech sil se na něj dotáhli.

„Bylo to extrémně fyzicky náročné. Většina hráčů dohrávala zápas v křečích. V jedné situaci v závěru jsme ztratili míč a soupeř skóroval. To rozhodlo zápas,“ dodal Pařízek.

V zápase znovu zářil Lumír Kabelka, který byl znát jak v útoku, tak i obraně. Většina bodů patří právě na jeho bedra. Ne náhodou má nabídku jít hrát do prestižní americké soutěže. „Sezonu určitě dohraji v dresu Znojmo Knights, ale co bude tu příští, není ještě úplně jasné. V současné době jednám s americkou univerzitou v Louisianě, ale je tam pořád spousta otazníků,“ netajil se Lumír Kabelka.

Utkání neukázalo jen kvality a odhodlání hráčského kádru, ale také jeho mezery. „Potřebujeme nutně posílit, respektive v náboru získat do svých řad mnohem více hráčů. Právě úzký kádr nám tak trochu svazuje nohy a ruce,“ zdůraznil znojemský kouč, který hrál například i ve Švédsku.