Znojmo reprezentovali Filip Daberger, Josef Fišer, Jan Hándl a Patrik Mašek, který na poslední chvíli nahradil zraněného nejlepšího znojemského hráče Ondřeje Lišku. Ten byl původně nominován, ale z důvodu náhlé operace kolene, jej muselo vedení týmu nahradit. „Pocity po nominaci byly opravdu skvělé. Cítil jsem, že všechno to snažení na trénincích i mimo ně k něčemu bylo," svěřil se první z nominovaných Filip Daberger.

Branku Jihomoravského kraje hájil znojemský Jan Hándl a trenérem reprezentačního výběru byl znojemský trenér A týmu Jan Šťastník. Sestavu krajského týmu určil po čtyřech dnech, při kterých hráče důkladně prověřil třífázovým tréninkem. Dále následovaly ještě dva přátelské zápasy proti juniorům Bulldogs Brno.

V základní skupině sehráli Jihomoravané utkání s Olomouckým krajem, který jednoznačně přehráli vysoko 8:2. Hned čtyři branky v utkání obstaral znojemský vyslanec Filip Daberger, který byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem tohoto utkání.

Poté se Znojemští utkali s Vysočinou, kterou také zdolali výsledkem 5:3. „Zápas s Vysočinou byl velmi vyrovnaný a rozhodlo se až v poslední části hry," přiznal trenér Jan Šťastník.

Ve druhé skupině prohrál nečekaně Moravskoslezský kraj s Pardubickým a mířil tak do předkola, které zvládl. Poté bylo jasné, že nedělní ranní semifinále bude pro jihomoravský tým vlastně malým finále celého turnaje.

Boj o postup do finále sehráli Jihomoravané s moravskoslezskými hráči. Na hráčích jihomoravského výběru byla vidět nervozita, a hlavně až přehnaný respekt ze soupeřů ze severu.

Jihomoravané v utkání od začátku protivníky dotahovali, pět minut před koncem ještě snížili na 2:3 a poslední tři minuty soupeře v power play drželi pod zámkem. Vypracovali si tři zajímavé šance, ale bez úspěchu. I tak ale s pozdějším jasným vítězem zahráli nejvyrovnanější partii na turnaji a svojí kvalitou výběr Jihomoravského kraje patřil na druhé místo turnaje.Znojemští florbalisté ve výběru Jihomoravského kraje.

V boji o třetí místo se trenér výběru Jan Šťastník rozhodl i při tak krátkém zápase, jako je třikrát deset minut, když všechny ostatní týmy využívaly jen dvě pětky, dát prostor celému kádru.

Mužstvo tak hrálo na tři kompletní pětky. Nedostatečné tempo Jihomoravanů však zapříčinilo prohru s Pardubičany 3:4. „Bylo vcelku jedno, jestli skončíme třetí, nebo čtvrtí, protože do velkého finále v O2 Areně, které se hraje před televizním finále extraligy, postoupil pouze vítěz turnaje. Chtěl jsem nechat zahrát i ostatní hráče, kteří s námi absolvovali všechny tréninkové dny," přiblížil své rozhodnutí trenér Šťastník.

Výsledné čtvrté místo pro něj bylo jako pro trenéra zklamáním a podle jeho slov neodpovídalo kvalitě jemu svěřeného týmu. Dodal však, že si užil skvělý kolektiv, který jeho svěřenci za víkendové mistrovství vytvořili. „Kluci byli od začátku turnaje koncentrovaní, měli vynikající přístup k přípravě, " pochvaloval si Šťastník.

V myšlenkách znojemských hráčů sice přetrvával smutek ze čtvrtého místa, ale zkušeností z mistrovství si i tak velice cení. „Insoline Cup pro mne byl neuvěřitelnou zkušeností," uzavřel Daberger.