Vydařený vstup do nového roku. Znojemští florbalisté se museli v prvním ligovém kole roku 2018 obejít bez zraněného brankáře Jana Hándla a do branky se tak postavil starší z brankářské dvojice Jiří Skácelík.

Znojemský tým vstupoval do utkání jako mužstvo s druhou nejhorší ofenzivou. V minulém kole se však Laufenu podařilo po delší době získat tři body. Na hřišti Otrokovic totiž zvítězili 9:5 a soupeři z Pardubic měli po porážce 5:10 co vracet.

Úvod utkání byl vyrovnaný a hlavně ofenzivní. Nejprve se do šance dostali hosté z Pardubic. Po chybě v obraně musel brankář Skácelík nadvakrát zasahovat a na druhé straně se pokoušel prosadit Martin Šindelář. Domácí florbalista udělal kličku a mířil do prázdné branky, ale pardubický gólman Jakub Levínský byl velmi rychle na zemi a zabránil gólu. Na začátku deváté minuty se hosté dostali do přečíslení, Přemek Pakosta našel Michala Janečka, který vymetl šibenici domácí branky a otevřel tak skóre duelu.

Znojemští ale rychle odpověděli. Tomáš Kucharič se uvolnil, obkroužil branku a míček poslal pod hostujícím gólmanem do sítě. Ve třinácté minutě napálil Vojtěch Procházka tyčku, ale Laufen to dlouho mrzet nemuselo, protože za dvě minuty poslal Znojemské do vedení druhým gólem v utkáni Kucharič.

Na začátku druhé třetiny se podařilo Pardubicím srovnat krok. Jan Kourek využil skvělé přihrávky od Petra Němečka a ze vzduchu trefil odkrytou branku, Skácelík byl bez šance na úspěch. Osmadvacátá minuta patřila Znojmu. Nejprve přidal třetí branku David Kučera a vzápětí měl čtvrtý gól na čepeli Petr Čihal, jeho pokus brankář zlikvidoval a přišel trest v podobě vyrovnání na 3:3. Kourek držel míček, a tak dlouho čekal s přihrávkou, nakonec ale vystřelil, čímž překvapil všechny včetně Skácelíka.

V pětatřicáté minutě ale Znojemští znovu vedli. Matador Petr Sláma posunul na Pavla Paláta, jenž elegantně obešel hostujícího brankáře a poté míček zasunul do prázdné branky. Za necelou minutu si oba hráči vyměnili role a Sláma zvýšil na 5:3. Ještě ve stejné minutě Martin Pánek postupoval úplně sám na Levínského, v rozhodující moment ale selhal a netrefil branku.

Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny Janeček snížil na rozdíl jediné branky. To však bylo ze strany hostů v zápase vše. „Když si necháme dát šest nebo sedm gólů z brejků, tak nemůžeme v žádném případě pomýšlet na zisk bodu,“ uvedl rozladěný pardubický trenér Milan Koubek.

Ve třetí třetině se totiž prosazovali už jen hráči Znojma. Sláma sice na Levínského v minutě dvaačtyřicáté ještě nevyzrál, ale za čtyři minuty Pánek již ano a zvýšil na 6:4. Následovalo trestné střílení Kuchariče, který jím zkompletoval hattrick, a jelikož Pardubice začaly riskovat s hrou bez brankáře, přidali další branky ještě Palát a znovu Kucharič, čímž dali výsledku konečnou podobu 9:4. „Upřímně jsem se tohoto utkání bál, přípravu na zápas jsme honili na poslední chvíli, ale nakonec to stačilo. Poslední zápasy jsme změnili určité věci v přípravném procesu a nese to své ovoce, Budu jen doufat, že hlava hráčů nebude zase někde v oblacích a že budeme nadále poctivě pracovat na naší hře. Pardubice nehrály špatně, podaly podobný výkon jako v předchozích vzájemném duelu, my jsme svou hru zlepšili,“ poznamenal trenér Znojma Jan Šťastník.

Znojmo je aktuálně v tabulce Tipsport Superligy na dvanáctém místě a na desátou příčku, která zajišťuje jistotu záchrany, ztrácí dva body. Dalším soupeřem Laufenu bude Tatran Střešovice.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Pardubice 9:4 (2:1, 3:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Kucharič (Pánek), 16. Kucharič (Pánek), 28. Kučera (Šindelář), 35. Palát (Sláma), 36. Sláma (Palát), 46. Pánek (Kucharič), 48. Kucharič (TS), 57. Palát (Daberger), 59. Kucharič (Juříček) – 9. Janeček (P. Pakosta), 24. Kourek (P. Němeček), 30. Kourek (Formánek), 40. Janeček (Krigovský).
Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváků: 269. Střely na branku: 28:28.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Skácelík (Veselý) – Horák, Procházka, Pánek, Daberger – Salava, Palát, Číhal – Sláma, Kučera, Zejda – Juříček, Krejčí, Šindelář – Kucharič.
Sokol Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Ďopan, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Kourek – Teich-man, Dlesk, Gregor – P. Němeček, Formánek, P. Pakosta.