„Trať zůstává stejná, to znamená, že startujeme od prostředního mostku přes Gránický potok a cíl je v horní části ulice Gránická těsně před výjezdem na ulici Dvořákova," popsal předseda pořádajícího oddílu Cyklo klub Kučera Znojmo Luděk Jelínek.

Trať závodu je dlouhá pouhých 380 metrů, ale celkové převýšení je sedmdesát metrů. „Podle sedmdesátimetrového převýšení je právě závod pojmenován," připomněl Jelínek.

Klání se mohou zúčastnit děti, dospělí a také veteráni. „Startovní čísla se losují. Může se tak stát, že první pojede klidně poslední. Při takovém závodě nemá cenu nějaká jízda v háku. Cyklisté startují jednotlivě v minutových intervalech," vysvětlil předseda cyklistického klu­bu.

Pořadí určuje čas, popřípadě místo, kam až závodník dojel. „Pro vyhodnocení slouží buď čas, který závodník potřebuje pro překonání tratě, nebo v případě, že nevyjede celou trať, rozhoduje o jeho pořadí místo, kde se poprvé dotkl země," informoval Jelínek.

Členové a příznivci Cyklo klubu Kučera mají startovné zdarma. ostatní zaplatí padesát korun bez rozdílu věku. Rekord tratě je z roku 2010 a jeho hodnota je 2:06 minuty. O tom, zda se někomu podaří překonat tuto metu, se mohou přesvědčit cyklisté ale i diváci v neděli ve tři hodiny, kdy je v plánu slavnostní vyhlášení.

Gránická 70

neděle 25. srpna

registrace do závodu: 13:00

start závodu: 13:30

vyhlášení: cca 15:00

kategorie: děti až veteráni

délka trati: 380 m

převýšení: 70 m

traťový rekord: 2:06 min

Startovné: členové CK Kučera zdarma, ostatní 50 korun