Burčák tour patří do série klání amatérských i profesionálních cyklistů Kolo pro život. Znojemská zastávka celoroční akce patří mezi největší. Letošního termínu se druhou zářijovou sobotu zúčastnilo na šest stovek sportovců rozdělených do skupin podle výkonnosti.

Nejdelší trať s délkou sedmapadesát kilometrů ovládl v mužské kategorii domácí EthicSport Cycling team. Nejrychleji projel okruh Jan Strož, jenž protnul cílovou pásku v čase 1:55:14. „Naposledy jsem vyhrál v ‚kápéžetku‘ Odry a Vrchlabí. To bylo v roce 2014. Takže nějaký pátek už to je. Jsem proto moc rád, že se mi po delší době opět podařilo zvítězit. Navíc zde to bylo na domácí trati a jasně, že to o to více potěší,“ řekl vítěz pro web Kola pro život.

Náladu mu nezkazil ani vytrvalý déšť. „Na mokré podmínky jsem se dopředu připravoval. Do závodu jsem šel s tím, že by to mohlo vyjít. Kdyby se jelo na suchu, tak bych neměl šanci,“ dodal Strož se vtipem na rtu. Těsně za ním skončil na druhém postu Pavel Boudný se ztrátou pouze 14,2 setin sekundy. Bronz si vyjel Jaromír Skála oblékající dres družstva Sportbike Strakonice s časem 1:55:32,7.

Prvenství mezi něžným pohlavím vybojovala Klára Pavelková nastupující za tým SupGirls. Ta projela trasu za 2:15:27,8. Pro stříbro si dospurtovala Zuzana Šafářová v trikotu České spořitelny s dobou jízdy 2:24:26. Třetí příčku pak obsadila Barbora Průdková z GHOST Teamu s časem 2:30:20.9.