Florbalisté TJ VHS Znojmo mají před sebou hodně náročný program. Poté, co zvítězili na půdě havířovského Torpeda, je čeká mnohem těžší bitva. Už dnes nastoupí svěřenci Libora Šťasty proti brněnským Buldokům. Čeká je další ostré jihomoravské derby.

Znojemští florbalisté se v novém roce prezentují skvělým výkonem. Z možných devíti bodů jich získali hned sedm. Za tři vítězství, z toho dvakrát v prodloužení.

Na to se zdá být expertem znojemský forvard Ondřej Mikeš, který rozhodl jak prodloužení proti Spartě, tak i to poslední v Havířově.
„Je jedno, kdo ty góly dá. Teď jsem u nich byl já, příště to bude zase někdo jiný. Je to hodně o štěstí, být ve správný moment na správném místě,“ působil hodně skromným dojmem nejlepší střelec Znojma z posledních tří utkání Ondřej Mikeš.

Proti svým

Zato jejich brněnský rival prožívá lehčí útlum, i když je potřeba vzít v potaz, že hrál s nesrovnatelně silnějšími soupeři.

Ze tří odehraných utkání dokázali brněnští Buldoci vyhrát jen jediné, a to televizní duel proti ostravskému FBC.

Dnešní zápas bude pikantní zejména pro znojemského centra Ondřeje Vránu. Ten v závěru loňského roku právě brněnskou loď opustil a nasedl na znojemskou flotilu, se kterou teď dělá vše proto, aby šla do bojů o záchranu z co nejlepšího postavení.

„Ondra Vrána si derby s Brnem užil už při své premiéře v našem dresu, takže to pro něj bude další extraligové utkání. Já doufám, že budeme pokračovat v naší hře. Důležité je, aby to kluky bavilo a zvyšovali si sebevědomí,“ vyjádřil se k dnešnímu utkání a o svém svěřenci kouč Znojma Libor Šťasta.

Vzájemná utkání mezi Znojmem a Brnem bývají hodně vyrovnaná. Výjimkou stále zůstává vůbec první a poslední střetnutí, které brněnští Buldoci ukousli ve svůj prospěch s celkem jednoznačným skóre.

Brno stále bojuje o co nejlepší výchozí pozici do závěrečných bojů play-off, Znojmo se zase chce odlepit ode dna tabulky. A právě cíle obou týmů slibují tu pravou florbalovou podívanou.

Utkání dvanáctého Znojma a pátého Brna startuje už dnes v osmnáct hodin ve znojemské sportovní hale.