Florbalisté TJ VHS Znojmo opět sahali po bodech a znovu vyšli naprázdno. Po infarktovém závěru s Mladou Boleslaví, ve kterém Znojmo prohrálo zápas v posledních třech vteřinách, přišel další. Tentokrát si brankou v poslední minutě odvezl všechny body z jihu Moravy Chodov.

Už ve třetí minutě šli domácí florbalisté do vedení, když rozjásal domácí ochozy Bárta. Jenže vedení vydrželo Znojmu pouhých sedm minut. Po inkasované brance totiž Chodov začal roztáčet svůj kolotoč rychlých přihrávek, s nebezpečnou střelbou na jeho konci.

Hosté do konce první části otočili vývoj utkání dvěma góly ve svůj prospěch. Znojemští ale mohli být rádi, že se Chodov prosadil jen dvakrát. „Udělali jsme ze zápasu zbytečné drama. Měli jsme ho rozhodnout už v první třetině a byl by klid. Šancí jsme na to měli požehnaně,“ vyjádřil své pocity po první třetině kouč Chodova Lukáš Procházka.

Od druhé části pak Znojmo vždy dotahovalo jedno nebo dvougólový náskok svého soupeře. Věci se začaly dít až v závěru utkání. A to přesně v pětapadesáté minutě. Domácí florbalisté šli podruhé v zápase do vedení, a to když střelu Mikeše před Barákem tečoval Janků. Chodov ale nesložil zbraně a o dvě minuty později vyrovnal z hole Schwana. Začínalo se tak od začátku.

Ten, kdo měl v sázkové kanceláři vsazenou remízu, mnul si v té chvíli ruce. Jenže florbal je dost nevypočitatelný sport, kde během chvíle může napadat hned několik branek.

A to se potvrdilo i ve středečním utkání. Psala se přesně osmapadesátá minuta a čtyřiatřicátá vteřina, kdy chodovský Majer rozpoutal peklo. Poslal Chodov do vedení, ale než stačila pražská euforie vyprchat, bylo srovnáno. O šest vteřin později se prosadil podruhé v zápase Sláma a vše nasvědčovalo tomu, že si diváci kvůli prodloužení pobyt ve znojemské hale ještě chvíli posedí.

Jenže to by Chodov nesměl mít na hřišti dvojici Zozulák – Šochman. Druhý jmenovaný sebral za asistence Zozuláka, jenž v zápase byl hned u pěti gólů svého celku, Znojmu jakoukoli šanci na bodový zisk.

„Tohle není o zkušenostech, nýbrž o štěstí. Pro nás to jsou hodně cenné body. Vůbec bych se nedivil, kdyby byly na dlouhou dobu poslední, které jsme ve Znojmě vybojovali,“ prohlásil Procházka a dodal: „Znojmo má skvěle připravený mančaft. Hráči jsou dobří na hokejce, nechybí jim nasazení, ani motivace hrát za jakéhokoli stavu. Od příští sezony se ve Znojmě jen tak bodovat nebude,“ uzavřel Procházka.

Znojemský trenér jen těžko hledal slova. Jeho svěřenci prohráli druhý ze tří zápasů v samotném závěru. „Je to velká škoda, dneska jsme hráli dobře, zejména v poslední třetině. Dáme hodně sil do vyrovnání a ty nám pak prostě chybí v samotném závěru,“ komentoval utkání trenér Znojma Libor Šťasta.

Znojmo tak zůstává na desáté příčce tabulky. Další utkání hrají florbalisté už v sobotu, kdy na své palubovce v rámci šestnáctého kola přivítají ostravské Pepino.