„Je to parádní pocit. Gymnastice věnujeme spoustu našeho času a tohle je taková ta odměna za všechnu tu námahu. Stojí nás to opravdu mnoho úsilí. O to víc pak úspěch chutná,“ radoval se otec mladého gymnasty Patrik Bix.

Do Kolína na republikové přebory odjelo hned kvarteto znojemských závodníků. Vedle Davida Bixe to byli František Černý, Petr Hloušek a Milan Neshyba.

„Všichni ukázali, co v sobě mají. Ostatní kluci se umístili zhruba v polovině startovního pole. Benjamínek výpravy Milan Neshyba má za sebou premiéru a krásné sedmapadesáté místo,“ vyčetl trenér gymnastů Jiří Kostik starší.

David Bix se v povinných sestavách musel poprat s konkurencí šestapadesáti závodníků. „Konkurence byla v Kolíně opravdu slušná. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Klukovi se ale podařilo ze sebe vymáčknout maximum,“ dodal Bix.

Jeho syn tak navázal na nedávné úspěchy například Jiřího Kostika mladšího nebo Michala Dudy. „Oba dva závodníci se stali také mistry republiky. Jeden v roce 2007, ten druhý o rok později. Je to jasný vzkaz, že ve Znojmě s mladými umíme pracovat a jsme schopni vychovat talenty pro naší gymnastiku,“ zdůraznil znojemský kouč.

David Bix si nyní užívá slávy a dalších věcí spojených s jeho velkým úspěchem. „Oslavili jsme to jak se patří. David si přál jako dárek jednu velmi populární hračku, takže nám nezbylo nic jiného než mu přání splnit.“

Pro znojemské gymnasty ale sezona nekončí. I nadále se budou každý den potit v tělocvičně a zdokonalovat své umění.

„Sranda to není. Gymnastika je tvrdý sport. Trénujeme denně zhruba dvě a půl hodiny. Pro kluky to není snadné, ale je na nich vidět, že tomu chtějí něco obětovat. Pokud to takhle půjde dál, můžeme se dočkat dalších, možná mnohem výraznějších, úspěchů,“ zakončil trenér předních znojemských gymnastů.