Hostěradický fotbalový oddíl TJ Družstevník, jehož dres Procházka oblékal, totiž připravil promítání přenosu z newyorské Madison Square Garten. Sál zdejšího kulturního domu otevře své dveře už ve dvě hodiny ráno, duel Procházky s Pereirou pak pořadatelé pustí na plátno kolem páté hodiny.

Jiří Procházka.
V první bitvě o titul UFC uspěl Procházka na zemi. Teď čelí výzvě v postoji

A podle ohlasů místních to bude velká akce. "Jen na událost na Facebooku nám zareagovalo přes dvě stovky lidí. Žije tím celá obec, od nejmladších děcek až po důchodce. Všichni na to čekají," přiblížil za pořadatele Luboš Novotný.

Obavy z brzkého ranního času nemá. "Sál otevřeme už tři hodiny před zápasem. Posunuli jsme to na žádost občanů. Máme pro ně nachystané i překvapení. Myslím si, že to bude velké, jako naposled," dodal Novotný.

Setkání Jiřího Procházky a jeho týmu s novináři před odletem na UFC 295 do New Yorku.
Z Procházky je samotář. Dodává mi to vnitřní sílu, říká před bojem o titul UFC

Podobnou událost totiž místní TJ Družstevník pořádala už loni v červnu. "Odehrálo se to také v noci, zápas tenkrát sledovalo pět stovek diváků na hřišti na plátně," vzpomněl organizátor.

S nadsázkou dodal, že až Procházka v neděli ráno s Pereirou dobojuje, půjdou Hostěradičtí z kulturního domu rovnou do kostela.

Fotbalisté Znojma (v modrém) vyhráli ve 14. kole MSFL doma nad Frýdkem-Místkem 1:0.
OBRAZEM: Znojemští fotbalisté porazili Frýdek gólem těsně před koncem utkání

"Někdo to musí vypít. Máme nachystaných deset beček piva. A jelikož diváci budou mít určitě hlad, uvaříme jim párky na snídani. Jirka by si je s námi taky dal, kdyby tady byl. On je nezmar," uzavřel Novotný.