Jak uvedl Jakub Šigut z pořádajícího oddílu Rabbits Znojmo, novinkou letošního ročníku je on-line registrace. „Zájemci se mohou přihlásit pomocí odkazu na webových stránkách www.rabbitsznojmo.cz,“ upřesnil Šigut. Oznámit svou účast mohou běžci i na místě konání maximálně třicet minut před startem klání. Prezence proběhne od tři čtvrtě na devět do půl desáté.

VLASTNÍ HRNÍČEK

Účastníci zaplatí na startovném sto korun, pokud chtějí absolvovat hlavní závod o délce desíti a půl kilometru. „Již potřetí je zařazena i pětikilometrová trať pro změření sil jak v běhu, tak i v nordic walkingu bez předchozí registrace, platby startovného a záznamu času,“ dodal pořadatel Šigut. Sportovci nastoupí na start hlavního klání v deset hodin dopoledne. Trať vede okolím Znojma po asfaltovém povrchu a po doběhnutí budou mít borci i borkyně v nohách převýšení sto dvacet jedna metrů. „Nezbytnou součástí běhu zůstává i obávané stoupání na Kuchařovické ulici, zhruba šest set metrů před cílem,“ hecoval Jakub Šigut.

Pro účastníky nachystají zástupci Rabbits i pohoštění. „Bude čaj a svařené červené víno a občerstvení. Doporučujeme vzít si vlastní hrníček kvůli ochraně životního prostředí,“ uzavřel pořadatel.