Tři až pět hráčů vyrazí na osmnáctijamkové hřiště. Společně obejdou všechna stanoviště a na závěr si navzájem zapíší výsledky do formuláře. Discgolfisté z města nad řekou Rokytnou zvolili tento způsob kvůli omezením spojených se shromažďováním osob, které platí od v rámci opatření spojených s epidemií nového typu koronaviru.

Jak uvedl předseda Discgolf klubu Moravský Krumlov, Jakub Kudrna, každý ze zúčastněných smí odehrát kolik kol chce. „Hráči počítáme tři nejlepší kola. Když si někdo vyšlápne každý den a najde si lidi, tak může chodit. Tím, že se nepotkáme ve více než pěti osobách, je to řešení, jak si tuto dobu zpříjemnit,“ uvedl Kudrna.

Nyní sice turnaj pozastavil kvůli ještě přísnějším podmínkám pohybu na veřejnosti. „Akce měla trvat měsíc, ovšem zdá se, že vše bude trvat déle. Do parku sice můžeme, ovšem nechceme to lámat přes koleno,“ upozornil první muž krumlovského discgolfu.

Blízké okolí

Během minulého týdne zavítalo do areálu tamějších zámeckých zahrad i několik účastníků z blízkého okolí. „Mimo domácích dorazili i kluci z Kobylí či Brna,“ vypočetl Jakub Kudrna. Vrásky na čele mu ovšem přidělává rušení velkých discgolfových akcí.

Do Moravského Krumlova se má sjet během prvního červnového víkendu na sto závodníků, jež chtějí soutěžit na velkém klání s mezinárodní účastí. „Těžko říct, jestli se to bude konat. Prozatím jsme událost oficiálně nezrušili. Pokud se jedná o velké turnaje, tak ty se v následujících dvou měsících v rámci republiky konat nebudou,“ upřesnil vedoucí krumlovských discgolfistů.

Trošku zavřeno

Z programu zmizel i tuzemský šampionát, který měl proběhnout začátkem května v Uničově. „Teď tam mají trošku zavřeno,“ glosoval Kudrna. Červnový podnik v Krumlově je prvním ze čtveřice ligových turnajů. „Potom je koncem července a další jsou v září, tak bychom se mohli vejít,“ doufal Kudrna.