Už před sezonou avizoval znojemský kouč Martin Žák, že hodlá se svým týmem znovu usednout na mistrovský trůn. Naposledy tomu tak bylo před třemi lety.

„Je to už nějaký ten pátek. Po třech letech půstu máme opět velikou chuť slavit titul,“ prohlásil znojemský lodivod Martin Žák.

Finálovým soupeřem Znojma bude Kolín. To by měl být schůdný soupeř pro jihomoravské hráče.

„Rozdělil bych to na dvě části. V té mužské to bude hodně vyrovnané, kdy se střetneme s našimi spoluhráči a funkcionáři z reprezentace. V té ženské bychom měli v utkání dominovat,“ myslí si Žák. A doplňuje.

„Takovou perličkou je, že vlastně budeme hrát proti trenérům reprezentace, pod kterými asi osm let působíme. Znají nás jako své boty, a o to bude souboj zajímavější,“ upřesnil jihomoravský kouč.

Znojemskému klubu hraje do noty i fakt, že jsou právě teď v optimální formě. V posledních zápasech sezony a v semifinálovém klání to jen dokázali. Navíc by měl mít Žák po ruce kompletní kádr.

Zároveň se v Prostějově hraje i finále dorostenecké korfbalové extraligy. V ní je na programu repríza seniorského finále, kdy na sebe narazí znojemští Modří sloni a Kolín.

Dorost má ale jisté problémy. Zejména marodka jim dělá starosti. Nikdo z nich si ale nepřipouští, že by na titul nedosáhl.

„Nepřipouštíme si to. Celou sezonu se pereme s marodkou a nikdo z nás ani nepřemýšlí, že bychom se nestali mistry,“ razantně a odhodlaně prohlásil kapitán Modrých slonů a hráč reprezentace Ivan Žák.

Bez pochyby se v hlavách trenérů a hráčů rodí i myšlenka na takzvaný mistrovský dabl.

„Určitě po tom toužíme. Ale je to sport, a ten je nevyzpytatelný. Jednou byla v podobné roli Praha, a nakonec získala dvě stříbra. Naopak my jsme před třemi lety získali tituly ve všech kategoriích, které se u nás hrají. Dorost to bude mít asi o něco těžší. Ale jdeme do toho naplno a věříme, že to dokážeme,“ burcoval své svěřence trenér Žák.

Dorostenci hrají své utkání třicet minut po jedenácté hodině. Senioři zase o půl páté odpoledne.

Martin Andrle