Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do sportu půjde ve Znojmě asi méně peněz

Znojmo - V těchto dnech se jedna o rozpočtu města Znojma na příští rok. Jednou z položek jsou i dotace do sportu. Plavci a fotbalisté dostanou ve srovnání s letoškem méně.

26.11.2011 6
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Petr Šilar

S téměř šestnácti miliony do oblasti sportu počítá návrh rozpočtu města Znojma pro rok 2012. Oproti letošku je to snížení o přibližně milion korun. Méně dostanou fotbalisté a plavci, naopak si polepší florbalisté a Cyklo klub Kučera.

Na určitou podporu sportu a zájmové činnosti je v připravovaném rozpočtu vyčleněno dva a půl milionu. Proti dřívějšímu direktivnímu rozdělování si musí letos organizace zažádat do 31.12.2011.

„Pokud to někdo do té doby nestihne, má smůlu. Další peníze budeme moci sportovcům poskytnout až v roce 2013,“ řekl pro radniční Znojemské listy místostarostaměsta Jan Grois .

O dotaci žádají například školní sportovní kluby. „Dříve město rozdělovalo více peněz, bývaly to i čtyři miliony. Žádáme každý rok o třicet tisíc, ale vždy dostaneme jen polovinu. Peníze jsou určené na kroužky a mimoškolní činnost. Většinou za to nakupuji materiál jako balony, florbalové hole či dresy,“ sdělil Zdeněk Gaja, který má na starosti školní sportovní klub na Uhelné.

Podobně je na tom školní sportovní klub při Střední odborné škole Podyjí. „Dostaneme vždycky méně, než o kolik žádáme. Vloni jsme za to nakoupili dresy. Většinou peníze používáme na spotřební materiál,“ uvedl Pavel Šareš. Ten je zároveň předsedou znojemského basketbalového oddílu.

„Město nám do klubu přispívá od dvaceti do třiceti tisíc. Není to pro nás dostačující částka. Peníze, které dostaneme, vlastně hned přefakturujeme na pronájem prostor, ve kterých trénujeme. Na vlastní činnost z toho nic nemáme,“ prozradil Šareš.

Rozpočet basketbalového klubu je podle Šareše kolem sto dvaceti tisíc. „Dotace nám trochu pomůže, ale kdyby byla větší, nemusely by děti platit vysoké klubové příspěvky. Ty bývají kolem tří a půl tisíckorun na rok,“ dodal.

Dotace od města je kromě příspěvku členů a vlastních sponzorů jediným příjmem basketbalového oddílu. „Jeden tatínek nám chtěl dát sponzorský dar na děti. Za to by měl v hale reklamu jeden krát dva metry. Dal jsem žádost na majetkový odbor. Ten, aniž by uvedl důvod, mi to zamítl. Pídil jsem se po tom, proč nemůže být v hale cedule, ze které by šly peníze vyloženě na mládež, ale doteď jsem to nezjistil,“ poznamenal předseda basketbalového oddílu.

Zmínil také další problém, který trápí sportovce ve Znojmě. „Jedna sportovní hala na celé Znojmo je málo. Vede to k tomu, že musíme někdy i činnost utlumovat, protože není kdy trénovat. Hala je obsazená, nejsou prostory. Vedu malé děti od sedmi do dvanácti let. Trénujeme dvakrát týdně hodinu, ale potřeboval bych aspoň hodinu a půl. V hale na to místo prostě není. Tělocvičny ve školách jsou obsazené a také dost drahé,“ sdělil.

Znojemská radnice má v návrhu rozpočtu na příští rok uvedenu i konkrétní podporu některým sportům. Nejvíce by měli dostat znojemští hokejisté, a to celkem osm milionů. Jedna polovina z toho půjde na provoz společnosti Orli Znojmo, s.r.o. a druhá připadne mládežnickým oddílům. Její výše je stejná jako vloni.

Fotbalistům se částka snížila o jeden milion, kterým město dotovalo reklamu. Akciová společnost 1. SC Znojmo by měla obdržet dva miliony a fotbalová mládež jeden milion korun.

Z balíku peněz na sport by chtěla radnice vyčlenit milion dvě stě tisíc plavcům, což je zhruba o dvě stě padesát tisíc méně než loni. Naopak o dvě stě tisíc více by měli dostat florbalisté. Celková suma by pak činila půl milionu.

Navýšení o sto tisíc by se mělo týkat Cyklo klubu Kučera. Město ho chce dotovat sumou čtyři sta padesát tisíc. Na stejné částce oproti loňsku zůstávají korfbalisté. V návrhu uvádí radnice tři sta tisíc.

Částky nejsou ještě definitivní, jedná se o návrh. „O penězích ještě jednáme. Bez podpory města bychom ale určitě nemohli hrát druhou ligu,“ prohlásil prezident fotbalového klubu 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Návrh rozpočtu

HC Znojemští orli mládež 4.000
ORLI ZNOJMO 4.000
1. SC fotbalový klub 2.000
TJ Znojmo oddíl plavání 1.200
1. SC Znojmo mládež 1.000
TJ Znojmo oddíl florbalu 500
Cyklo klub Kučera 450
YMCA Znojmo korfbalový tým
300
Neinvestiční transfery občanským sdružením 2.500
Částky jsou v tisících Kč
Zdroj: MěÚ Znojmo

Autor: Romana Holišová

26.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ Znojmo - Přímětice

ILUSTRAČNÍ FOTO: Zámek ve Vranově nad Dyjí.

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Myslivci ulovili už devět stovek divočáků. Aby zabránili šíření afrického moru

Jižní Morava - Téměř devět stovek divočáků ulovili za poslední tři měsíce myslivci na Hodonínsku a Břeclavsku. Tak dlouho už na Moravě a ve Slezsku platí mimořádná veterinární nařízení, která mají zabránit šíření nebezpečného afrického moru prasat ze Zlínska. „V okrese Břeclav to bylo téměř dvě stě kusů, na Hodonínsku pak více než sedm set,“ informoval v pondělí Petr Majer ze Státní veterinární správy.

V Archeoparku Pavlov vystaví originální venuši. Sošku starou téměř 30 tisíc let

Pavlov - Jedinečnou příležitost spatřit originální sošku Venuše z Pavlova mají lidé, kteří se vypraví do Archeoparku v Pavlově na Břeclavsku. Figurka z mamutoviny stará 27 až 29 tisíc let tam bude k vidění od soboty, kdy je mezinárodní den archeologie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení