Mistrovství republiky je událost roku. Jak se těšíte na vše kolem, třeba na slavnostní zahájení?

Samozřejmě že se moc těším. A nejen já, ale i moji boxerští kolegové ze Znojma – Hamo Aperyan, Tomáš Bezvoda, Vasil Ducár a Dominik Musil.

Máte dost času na to, dostat se do formy?

Příprava už začala, čas je, forma je a bude ještě větší.

Chodí k vám na tréninky také ženy?

Ženy k nám na tréninky chodí, ale není to můj šálek kávy. Máme i zápasnice, ale ženský box mě nijak extra nenadchl. Ženy bych viděl raději v jiných sportech než úpolových, ale je to jejich volba. Na druhou stranu kondiční nekontaktní box ženám můžu jen doporučit. Ale za mě do ringu ženy ne.

Čím vás bojové sporty obecně zaujaly natolik, že jste se jim rozhodl věnovat na závodní úrovni?

Jako malému se mně líbily bojové filmy, Želvy Ninja a vše, kde se bojovalo rukama a nohama. Chtěl jsem dělat kickbox, ten jsem ve Znojmě nenašel, tak jsem přišel do boxu a začal ho dělat jen kondičně pro sebe. Po čase mě trenér přemluvil, ať zkusím zápas. Zkusil jsem jeden, dva, pět a už to jelo. Box se stal mým koníčkem a životní cestou.

Co se vám na boxu nejvíc líbí?

Líbí se mi, že je to mužný sport a jste v něm odkázáni jen sami na sebe.

Kolikrát týdně trénujete?

Trénuji většinou devětkrát týdně. Moje tréninková příprava na mistrovství republiky je trošku ostřejší. Trénuji skoro každý den dvoufázově a přidávám dost regenerace – plavání, sauna, masáže. Tréninkový plán se stupňuje, prvně silová a vytrvalostní příprava a na závěr rychlostní.

V posledním extraligovém kole jste boxoval o váhovou kategorii výš. Musíte do republiky shazovat?

Ještě nevím, uvidím na obsazení dvou vah, které připadají v úvahu (velterová 64–69 kilogramů a střední 69–75 kilogramů – pozn. red.). Nerad bych se potkal s kolegou Tomášem Bezvodou, který bude pravděpodobně ve střední váze. Uvidíme.

Letos jste se zúčastnil mezinárodních turnajů v zahraničí. O jaké turnaje šlo a jak jste si tam vedl?

Turnajů bylo dost, Albánie, Srbsko, Litva. Vždy cinkla medaile, ale nejcennější je ze Srbska z Bělehradu. Docela mě mrzí, že jsem se kvůli zranění nemohl účastnit Evropských her v Ázerbájdžánu v Baku, kam jsem se nominoval.

Co byste vzkázal fanouškům?

Ceníme si všech fanoušků našeho krásného sportu a těšíme se na jejich podporu. Doufám, že jich na konci listopadu dorazí hodně.

ANDREA JANČÍKOVÁ