Téměř jarní počasí, trať v dobrém stavu a ideální čas. I to jsou možná faktory, které přivály na start nedělního závodu Znovín kros téměř sedmdesát běžců. Okolo šedesáti jich startovalo v hlavním závodě, šest z nich se zúčastnilo krátkého běhu pro příchozí.

„Počasí to rozhodně ovlivnilo. Už jsme takové dlouho nezažili. Důležité je, že se Znojemského běžeckého poháru začínají účastnit i další, nejenom skalní běžci. Doufáme, že progrese bude pokračovat,“ pochvaloval si hlavní organizátor celého seriálu Petr Halbrštat.

Ženské kategorii i tentokrát dominovala moravskokrumlovská rodačka Kateřina Doubková. Na své konto si tak připsala už šesté vítězství ze šesti dosavadních podniků. Druhá skončila triatlonista Marika Zahradníčková z Třebíče, třetí pak Lenka Slabáková z Brna.

„Každý sportovec dělá maximum pro to, aby vyhrával. Budu ráda, když se mi podaří obhájit vítězství. Ale nemusí se to povést, i kdybych byla nejlepší z nejlepších,“ hlásila před startem soutěže Kateřina Doubková.

Trofej mezi muži putovala do jihomoravské metropole. Pro vítězství si totiž odtud přijel Lukáš Soural hájící barvy University Brno. Druhý doběhl jako již tradičně Karel Fučík, třetí v celkovém hodnocení skončil Pavel Kratochvíl. Ve výborném světle se ale představili i mladí běžci. „Je vidět, že to má budoucnost. Vždyť osm mladých běžců bylo v první desítce,“ liboval si Halbrštat.

Znojemským atletům pak patřila nejstarší kategorie. V ní se opět na bednu prodrala osvědčená dvojice Bobek s Chmelířem. Prvně jmenovaný skončil druhý, Chmelíř třetí.

Znojemský běžecký pohár bude pokračovat na konci ledna podnikem Běh cyklo Santé v Tvořihrázi. „Doufáme, že to nebude jako loni. To nám v noci před závodem napadlo dvacet centimetrů sněhu,“ vzpomněl Halbrštat.

Pořadí:

Muži

1. Lukáš Soural (Brno)

2. Karel Fučík (Černín)

3. Pavel Kratochvíl (Rudikov)

Ženy

1. Kateřina Doubková (Ivančice)

2. Marika Zahradníčková (Třebíč)

3. Lenka Slabáková (Brno)