Domácí jsou v semifinále velký favorit. Základní část ovládli bez porážky s velkým přehledem, jenže neví, s jakým kádrem se ve Znojmě soupeř zjeví. Záleží, kolik hráčů dorazí s rezervou na jih Moravy z elitního týmu. „Žraloci jsou sice nevyzpytatelní, ale máme to v našich rukou. Pokud se nám povede hrát naši hru, měli bychom být úspěšní. Můžeme si to pokazit jen sami,“ ví Kabelka.
Rytíři před vyřazovací částí pilně studovali video. „Jde o důležitou součást přípravy, která nám hodně pomáhá. Hledáme protivníkovy slabiny a nyní už každý ví, jak by měl v sobotu hrát,“ povídá kouč Radim Pařízek.

Své svěřence připravoval na konkrétní prvky hry sobotního soka. „Žraloci hodně hrají vzduchem a mají silnou defenzivní lajnu. I vzhledem k tomu jsme udělali mírné změny v sestavě,“ přibližuje trenér.
Na americký fotbal ve Znojmě chodí kolem tisícovky fanoušků a Rytíři v podobný počet věří i nyní. „Termíny bohužel neurčujeme my, ale federace. Sice je spousta lidí na dovolené, ale kdo chce přijít, tak si na stadion cestu najde,“ myslí si Kabelka.

Případné finálePokud Znojmo v semifinále play-off čtvrté divize rakouské ligy porazí soupeře z Traunu, ve finále změří síly s lepším týmem z dvojice Upper Styrian Rhinos a Gmunden Rams. Finále by se s největší pravděpodobností odehrálo ve Znojmě.

Klub ve městě a v okolí spustil řadu aktivit, které mají fanoušky do Horního parku přilákat. Speciální tým rozdával vstupenky, v rádiu lidé na zápas mohou slyšet upoutávky. „Něco pro to děláme, ale pravou mediální kampaň si necháváme na finále,“ usmívá se Pařízek.

Pokud Znojmo naplní roli favorita, jihomoravští fanoušci si pravděpodobně užijí i finále, které je na programu za čtrnáct dní. „Žádný z klubů čtvrté divize nemá takové zázemí jako my. Pokud postoupíme, o pořadatelství zažádáme. Byl se tu už podívat i šéf rozhodčích a byl nadšený,“ přibližuje kouč.