Po pěti závodech, které Pohár tvořily, si nakonec vítězství připsala domácí downhillová jednička Richard Sýkora. I na druhém a třetím místě, po dramatickém vývoji závodů, nakonec skončili Znojemští. A to Antonín Kotáb a Jan Antoš.

Jezdci z města vína a okurek se tak prosadili v konkurenci osmatřiceti závodníků nejen ze Znojma. „Závodů se také zúčastnili bikeři z Brna, Loděnice, a dokonce i Zlína. Pohár tak letos dostal zcela jiný rozměr,“ pronesl vítěz závodu a hlavní organizátor Poháru v jedné osobě Richard Sýkora.

Ve Znojmě se tak sjezd horských kol začíná posouvat směrem dopředu. Svědčí o tom i výsledky jezdců v kategorii do patnácti let. Pro celkový primát si nakonec dojel talentovaný domácí závodník Jiří Brück.

„V poslední době se downihll ve Znojmě hodně rozrůstá. Důkazem toho je, kolik jezdců Pohár jelo a zejména výsledky mladých, mezi které patří i vítěz Jiří Brück. Musíme v tomto směru mladé podporovat, aby se tu vytvořila pořádná základna,“ ocenil výsledek Brücka a nezapomněl na důležitost mládežnické základy jeden z průkopníků tohoto sportu na Znojemsku Antonín Kotáb.

Už nyní se dívají organizátoři Poháru k dalšímu ročníku. Přitom celkové složení závodů by mělo zůstat stejné. „Pojede se opět pět závodů. Chtěli bychom přilákat více závodníků a oživit jednotlivé sjezdy. Už teď pracujeme na výběru jiných lokalit. Pokusíme se dva závody uspořádat na atraktivnějším místě,“ prozradil Sýkora.