Znojemští florbalisté po dlouhé době slavili. O víkendu si totiž poradili s Havířovem. O své výhře rozhodli až za pět minut dvanáct. Třicet vteřin před koncem dal totiž Roman Houbal vítěznou branku Jihomoravanů. Díky tomu Znojmo zvítězilo 6:5.

Úvod utkání patřil domácím, kteří jako hurikán vlétli na svého soupeře a vytvořili si několik slibných šancí. Už ve čtvrté minutě rozjásal domácí ochozy mladíček Palát. „Ten gól byl z větší části Petra Ostrého, který mi to skvěle připravil. S tím už se pak nedalo nic jiného dělat, než dát branku,“ pronesl autor první branky.

Poté se hra srovnala a přinášela zajímavé okamžiky před oběma brankáři. Nakonec do první sirény dokázali Havířovští, po brankách Lukáše Jurčíka a Pavla Kožušníka, otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.

I po druhé části Havířov o jednu branku vedl, protože druhé dějství skončilo poměrem 2:2. Rozhodnout se tak mělo v poslední třetině a zápletka v ní byla vskutku parádní.

Znojmo hned na začátku dvěma góly otočilo zápas ve svůj prospěch, jenže Havířov pomaličku začal stupňovat své tempo. A přineslo mu to kýžené ovoce. Minutu před koncem totiž srovnal a vypadalo to, že se bude na jihu Moravy prodlužovat.

Jenže třicet vteřin před závěrečnou sirénou šlo Znojmo do přečíslení a vyřešilo ho nejlépe, jak mohlo. Petr Sláma naznačil střelbu, ale míček předložil Houbalovi, pro kterého už nebyl problém rozvlnit síťku za zady brankáře Lajy.

„Bylo to pěkné utkání, které se muselo divákům líbit. Navíc se šťastnějším koncem pro domácí. Ti tak musí být stoprocentně spokojení. My máme spoustu marodů a viróza nám skolila i trenéra Pacíka, což se na našem výkonu určitě také podepsalo,“ mínil po utkání vedoucí hostujícího celku Miroslav Smolka.

Znojmo tak ukončilo sérii pěti porážek v řadě a dotáhlo se na desátou Spartu. „Konečně se nám podařilo zvítězit v domácím prostředí a podle mého to byla zasloužená výhra,“ pronesl domácí kouč Libor Šťasta, kterému se splnilo přání získat doma tři body a dostat tým před závěrečnými boji do herní pohody.