Vnímáte, že anketa získává větší prestiž a kvalitu?
Když se podívám do historie, jak jsme začínali, měli jsme daleko skromnější podmínky. Byli jsme průkopnici a dostávali anketu do okresů. Možná tady dřív podobná vznikla, ale celý projekt jsme oživili, nastavili, má už standardní a pro mě vzrůstající úroveň.

Taky o ni roste zájem…
To je dobře. Sportovci se rádi vidí na žebříčku vysoko, jedná se o ocenění jejich práce. Gró mají na sportovišti, na hřišti, v hale, ale těší je, když se vidí v obleku.

Jaké máte na anketu ohlasy od pořadatelských měst?
Pokrok vidím v zájmu pořadatelských měst i okresů, chtějí anketu uspořádat, což dřív nebylo. Museli jsme trošku prosit, aby ji udělali. Dnes mají města zájem, na vyhlášení chodí hodně lidí, sály jsou plné, což je jedině dobře. Sportovci, kteří své odvětví dělají dobře, si ocenění zaslouží.Z nejlepších sportovců okresů se rekrutují adepti na vyhlášení kraje, regionální vítězové mají šanci promluvit do celostátní ankety. Je to spravedlivé?
Anketa nikdy nebude stoprocentně spravedlivá. Jména vybírá hodně lidí, sporty máme různé, jeden větší, jiný menší, méně či víc sledovaný. Každý sportovec si však zaslouží respekt k disciplíně, jakou dělá. Máme se vzájemně tolerovat, i když bývá spíš oceněný sport, který je víc vidět.

Dělají vám radost při vyhlášeních mládežnické úspěchy?
U dětí bývá motivační, jestli budou oceněné a jdou na pódium pro cenu. Může je to nakopnout do další práce. Hlavní gró, proč ji dostanou, spočívá na hřišti, kde musí odvést práci a podávat výkon. Dělají sport, chtějí být nejlepší a vyhrávat, to je základ. Ocenění znamená něco hezkého k tomu, pěknou přidanou hodnotu.

Cítíte nervozitu, když na pódiu předáváte ocenění?
Nejsem nervózní. Jsou to sportovci, mezi kterými jsem vyrůstal. Sport jsem dělal a cítím se mezi nimi dobře.

close Kupon sportovec okresu 2017. info Zdroj: DENÍK/JMK zoom_in

Pro zvětšení klikněte na obr.