Organizátory zájem o účast příjemně překvapil. „Loni byly registrace na závod naplněné za osmačtyřicet hodin. Doufali jsme, že to letos bude rychlejší, ale tohle jsem nečekal,“ řekl znojemský starosta Jan Grois.

Výtěžek z registračního poplatku půjde letos na podporu Nelly Liškové, mladé ženy ze Znojma, která žije s vážnou nemocí ledvin. „Nella je od půl roku po rakovině ledvin. Je proto odkázaná na dialýzu. Dlouho jsme na ni jezdili třikrát týdně do Prahy, od zimy máme domácí dialýzu,“ řekla její matka Božena Lišková. Právě například na úpravy bytu spojené s instalací zařízení pro domácí dialýzu chtějí organizátoři přispět.

Každý pětičlenný tým složí na startovném tisíc korun. Další výtěžek při samotném závodu může přinést prodej obrázků a tašek a dalších věcí, které výtvarně nadaná Nella Lišková tvoří.

Ilustrační foto.
Na hradě Veveří se utáboří vojáci. Bítov oslaví den památek prohlídkami zdarma

Letošní ročník běhu Znojmo Extreme 790 pořadatelé chystají na šestnáctého června. „Úkolem běžců je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže v Obrokové ulici. Překážkou závodníkům je prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost,“ popsala závod mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Na věž se chystá vyběhnout i moderátor akce, herec Miroslav Hrabě. „K moderování budu mít posilu, Martinu Pártlovou. O závodu jsem slyšel, provokovali mě, ať taky poběžím. Zkusím to rád, jen musím trochu potrénovat,“ usmíval se Hrabě, který v posledních letech ztvárňuje krále Jana Lucemburského při znojemském vinobraní.

Fotbalisté Znojma. Ilustrační foto.
Plán fotbalového Znojma: zjednodušit hru