Vasil Ducár patří v posledních letech ke stálicím tuzemské boxerské scény. Již několikrát získal český mistrovský titul a ve své cestě plánuje pokračovat. Znojemskému rodákovi se naposledy dařilo koncem dubna, když na galavečeru boxu v Olomouci porazil úřadujícího bosenského mistra Džemala Bošnjaka.

Kanonýr Jevišovic-Mikulovic Jiří Němec vsítil v 19. kole I. B třídy skupiny B čtyři góly Újezdu u Brna. I díky němu jeho tým vyhrál 6:4.
Jevišovicko-mikulovický Němec sestřelil Újezd hned v prvním poločase

Jihomoravan udolal Balkánce na body potom, co ho v posledním kole poslal až na zem. „Zvedl se, ale sebral jsem všechna kola, takže jsem vyhrál na body,“ přiblížil Ducár.

Bojovník z královského města nad řekou Dyjí se tak naladil na červnovou bitvu o český titul. Čeká ho souboj proti Viktoru Trushovi. Ten má podobný styl jako Bošnjak, i proto chtěl Ducár proti temperamentnímu jižanovi nastoupit. „Dopředu jsem věděl, že bude Džemal těžkým soupeřem, což se potvrdilo. Vůbec se do toho nehnal, ustupoval a čekal z otočeného gardu na zadní granát a ten měl hlavně v prvních kolech,“ dodal znojemský boxer.

Osmdesát běžců přilákal poslední dubnovou sobotu únanovský Pohoda Run. Letos ho sportovci absolvovali už počtvrté.
OBRAZEM: Únanovský Pohoda Run přilákal více než osmdesát běžců. Vyhrál Čabala

Civilním povoláním policista u speciální jednotky na generálce předvedl, že zkušenosti z takovýchto zápasů mu pomohou i v těžkých situacích. „To se ukázalo jako stěžejní, když se klání vleče. Postupuji pomalu jedno kolo za druhým. Musel jsem být ale opatrný, abych nenaletěl na nějaký úder,“ přiblížil Ducár.

Zdolat bosenského rivala pro něj tak nebylo jednoduchým oříškem. „V předposledním kole se mi přes rukavici otevřelo obočí, takže mi to krvácelo, ale v pohodě. V posledním kole jsem vítězství potvrdil, když jsem soupeře poslal na zem a on byl počítá,“ uzavřel borec.

Tomáš Svoboda je kapitánem znojemských Orlů.
Svoboda o hrozbě zániku Orlů: Myslel jsem, že jde o vtip. Na tahu je město