Celkové první místo získal mezi šestnácti muži a čtyřmi ženami Jan Hurt z Kratochvilky. „Ten vyhrál už potřetí za sebou. Mezi ženami pak zvítězila Michaela Kupčíková z Brna,“ konstatoval hlavní organizátor souboje Libor Štěpán.

Podle něj je cílem turnaje představit stolní tenis amatérským hráčům. „Diváci vidí stolní tenistky Moravského Krumlova v extralize a myslí si, že to je jednoduché. Potom ale zjistí, že to tak snadné není,“ dodal s úsměvem Štěpán. „Jde o výzvu pro lidi, kteří drží pálku jednou za rok právě třeba v garáži,“ popsal Libor Štěpán.

Klání nechtěl v předvánočním čase pořádat, ale sami účastníci minulých ročníků jej oslovili. „Hlavně Pavel Novotný, jenž nastupuje od začátku Garáž Cupu,“ zmínil Štěpán nejstaršího borce turnaje.

Jednasedmdesátiletý Novotný sportem žije. „Já to mám jako hobby. Bavím se. Letos jsem tady skončil sedmý, loni jsem se umístil na třetím místě. Měl jsem prostě smůlu. Pokaždé nejsou Vánoce,“ mrzelo Novotného.

Letos proběhl již osmý ročník Garáž Cupu. Organizátoři pořádají i jeho jarní variantu. „Děláme to, jak nám vychází termíny po skončení extraligy žen, na přelomu dubnaa května. Vždy dojede zhruba čtyřicet hráčů,“ uzavřel Libor Štěpán.