Obrana Knights pošesté v sezoně nepovolila soupeři ani bod a bezchybným výkonem posunula Znojmo do bojů o postup do první divize. „V obraně nám herní plán vyšel na sto procent. Soupeř nás překvapil jen jednou akcí, kterou jsme dopředu neznali. Díky perfektnímu plnění pokynů svítila na konci utkání na tabuli nula, což byl základ úspěchu,“ popsal znojemský stratég.

Defenzivu táhl do boje zkušený matador Lumír Kabelka, který v posledních sezonách nastupoval na pozici quarterbacka, ale po loňském příchodu útočné ikony Jana Dundáčka přesídlil do obrany. „Nastoupilo proti nám několik špičkových hráčů, my jsme ale předvedli lepší týmový výkon. Ustáli jsme zápas fyzicky i hlavou,“ těšilo Kabelku.

O postup do druhé nejvyšší rakouské soutěže se znojemská družina porve v neděli od pěti hodin odpoledne na hřišti rakouského celku Salzburg Ducks, který v semifinále porazil vídeňské Warlords 21:13 a v letošním ročníku ještě nezaváhal. Soupeřům navíc nadělil v devíti zápasech 317 bodů. Finále nabídne třaskavý souboj mezi nejproduktivnějším útokem a nejpevnější obranou soutěže. „Salzburg sledujeme delší dobu. Víme, jaké mají výsledky a hrozně se těšíme, že půjde o vyrovnaný souboj. Očekáváme bitvu o každý yard,“ přiznal znojemský vůdce obrany.

Stejně jako v sobotním duelu budou Knights v rozhodující bitvě sezony spoléhat na precizní obranu. Tu chtějí ve finále doplnit zvýšenou útočnou aktivitou. „Salzburg dal v sezoně víc bodů než my, zároveň jich ale taky víc dostal. Potřebujeme toho využít a sázet v ofenzivě co nejvíc bodů. V obraně pak musíme zabrzdit dominantního amerického quarterbacka, na kterého Salzburg spoléhá,“ burcoval znojemský lodivod.

Stejně jako v loňské sezoně vypraví tým na finálový zápas autobus pro fanoušky. „Když jsme se dozvěděli datum a čas finále, říkali jsme si, že určitě nikdo nepojede. Po pár rozhovorech jsme ale zjistili, že zájem je obrovský. Vůbec jsme to nečekali. Z podpory máme velkou radost. Fanoušci jsou celou sezonu náš dvanáctý hráč, moc jim za to děkujeme,“ řekl Kabelka.

Semifinálovému klání přihlíželo ve Znojmě okolo dvanácti stovek diváků. „Řada lidí navíc sledovala zápas v přímém přenosu. Máme fotky z Kanady, Černé Hory, Švédska nebo Íránu. Fanoušci se nám rozjeli po celém světě, přesto nezapomněli fandit,“ těšilo Pařízka.

V případě vítězství prodlouží Knights svou unikátní vítěznou sérii na osmadvacet utkání a potřetí v řadě oslaví postup do vyšší soutěže.