Trvalo deset let, než se v Jaroslavicích obměnila generace, která v minulosti pořádala tradiční turnaj O džbán plný vína. Parta nadšenců jej letos znovuobnovila. Poslední červnovou sobotu tak mohla do obce na dohled od rakouských hranic zavítat dvanáctka týmů. Demižon se zlatavou tekutinou nakonec získal mančaft ze Znojma.

Fotbalisté Jevišovic/Mikulovic (v modrém) porazili ve třetím kole Region Cupu celek Hostimi 3:2.
Fotbalisté Jevišovic vyzráli horkou jehlou nad Hostimí a vyhráli Region Cup

Jak řekl pořadatel František Rubáček, turnaj měl v minulosti věhlas. „Jezdilo sem hodně týmů, bývaly i čtyři skupiny, hrálo se na dvou odlišných místech. Předtím se odehrálo patnáct ročníků,“ přiblížil Rubáček.

OBMĚNA GENERACÍ

Nyní organizuje po pauze první ročník. „Následovala desetiletá odmlka, protože bývalí pořadatelé zestárli a už se jim to nechtělo organizovat. Museli jsme počkat, až se generace vymění,“ dodal Rubáček.

O DŽBÁN PLNÝ VÍNA
Konečné pořadí:

1. Znojmo
2. Bouře
3. Boš
4. ROH

Na kurtech se v horkém odpoledni střetlo šest trojic ve dvou skupinách. Většinou se jednalo o sportovce, kteří aktivně hrají fotbal. „Znojmáci a Výrovičtí nastupují v krajské soutěži v nohejbale,“ osvětlil hlavní pořadatel.

Vinařská 50 přilákala v sobotu do Šatova na 1200 cyklistů.
Vinařská 50 letos nebude. Organizátoři přesunuli závod na příští rok

Právě celek z okresního města si odvezl i hlavní cenu. „Skutečně získali demižon plný vína. Již dříve to bylo tradiční,“ uzavřel František Rubáček.