Do druhé poloviny sezony vstupujete v rámci ženské extraligy stolního tenisu z pátého místa v tabulce s třiadvaceti body. Na vedoucí tým Břeclavi ztrácíte pouze sedm bodů. Myslíte, že je reálné, abyste dosáhli do konce sezony první trojky?
Do konce základní části soutěže chybí už jen sedm kol, navíc oba vzájemné zápasy s aktuálně třetí Ostravou už máme neúspěšně za sebou. Šance na třetí místo jsou už jen teoretické. Reálně se nyní soustředíme na boj o čtvrtou pátou příčku zajišťující účastv play-off. Potom se uvidí.

Největším úspěchem pro děvčata byl postup do osmifinále poháru ETTU. Co vám přinesla účast v tomto turnaji?
Ano, letošní postup do osmifinále poháru ETTU je pro nás velkým úspěchem. Ani proti nejlepšímu ruskému týmu z Kazaně jsme v domácím prostředí nebyli bez šance, rozhodly větší zkušenosti. Právě jejich získávání z mezinárodních soutěží je pro nás největším přínosem, který start v evropských pohárech přináší.

Mimo poslední zápas v Kazani jste na většinu zápasů ETTU s holkami cestoval do ciziny i několik stovek kilometrů. Vozíte je i v rámci české extraligy. Není těžké být jediným mužem v celku?
Za poslední roky jsem si na tuhle roli zvykl. Většinu zápasů s námi absolvuje také Jiří Mikulec, otec a osobní trenér Kristýny, který pomáhá i s koučováním. Takže v tom nejsem sám.

Už jste se s děvčaty setkal po Vánocích?
Zatím ještě ne. První utkání máme na programu v pátek, většina týmu by měla být pohromadě už ve čtvrtek. V úvodu jarní části sezony se budeme muset obejít bez Katyi Chernyavské, která je nyní doma v Samaře, plní studijní povinnosti a připravuje se na Mistrovství Ruska. K týmu by se měla připojit v druhé polovině února. Naopak už příští týden přivítáme novou posilu, jíž je uzbecká reprezentantka Olga Kim.

Hokejový útočník Marek Kalus.
Cena za hattrick? Oběd do šatny. Podruhé mi ho odpustili, směje se kanonýr Kalus

Holky jsou mladé. Hrají na profesionální úrovni. Živí je stolní tenis za Moravský Krumlov, nebo mají i nějaké další zaměstnání?
Stolní tenis bohužel nepatří ke sportům, které by, byť na špičkové úrovni, mohly být plnohodnotným zdrojem obživy. Většina hráček studuje na vysoké škole, následně nastupuje do zaměstnání. Podobné je to u našich děvčat, Barbora Kapounová a Katya Chernyavskaya studují na univerzitě, Kristýna Mikulcová je čerstvou absolventkou a aktuálně startuje svoji profesní kariéru. Mitsuki Yoshida je profesionální hráčkou a trenérkou stolního tenisu. Jako trenérka působí kromě našeho klubu takév bundesligovém středisku ve Stuttgartu.

Dvě hráčky v týmu jsou z ciziny. Katyia z Ruska, Mitsuki z Japonska. Jak to mají s vízy či celkově s pobytem v Čechách?
Mitsuki má dlouhodobá sportovní víza. V České republice tak může bez omezení působit celý rok. U Katyi je situace trošku složitější. Aktuálně má tzv. Schengenská víza, která jí umožňují pohyb po území Schengenu po devadesát dní v každém půl roce. Mimo soutěžní období tak zůstává doma v ruské Samaře.V průběhu sezony musíme počítat dny, které zbývají do vyčerpání povolené kvóty.

I v ostatních týmech, nejen v českých, lze najít poměrně exotické národnosti hráček. Čím podle vás přitahují evropské národní soutěže cizinky?
Otočím vaši otázku. Čím cizinky přitahují místní kluby? Svojí kvalitou. Česká stolně-tenisová špička je relativně úzká a většina hráček je pod smlouvami. Když jsme hledali náhradu za odcházející Simonu Šlehobrovou a Danu Čechovou, bylo angažování zahraničních hráček v podstatě jedinou možností. Tohoto kroku v žádném případě nelitujeme, bezezbytku naplnily očekávání. Z pohledu hráček jsou evropské soutěže atraktivní svojí vyrovnaností. U sportovkyň z východu jsou bezesporu motivační také finanční podmínky a evropský styl a úroveň života.

Již tento víkend hrajete doma dva zápasy. V pátek nastoupíte proti Hradci Králové, o den později se střetnete s SK Dobré. Východočeský Hradec okupuje v tabulce osmou příčku, naproti tomu Dobré visí pouze o jednu pozici nad Krumlovem. Který ze soupeřů bude složitější?
Dobré před letošní sezonou posílila česká reprezentantka Aneta Kučerová, z průměrného týmu se tak posunulo mezi kandidáty na medaile. Aktuálně je tak zřejmě silnějším protivníkem než Hradec Králové. V první polovině se nám paradoxně podařilo v Dobrém zvítězit, zatímco v Hradci jsme trošku nečekaně prohráli. K oběma zápasům přistupujeme s respektem.

Na Vánoce si Iveta Hlobilová připravila několik dárků. Řadu z nich sama vyrobila, ve městě je vyhlášenou šperkařkou. O to víc jí píchlo u srdce, když den před Štědrým dnem zjistila, že všechny přichystané dárky skončily vyhozené v podzemním kontejneru.
Zažila vánoční zázrak. Omylem vyhozené dárky zachránil ochotný popelář