V sobotním duelu se na palubovce znojemské sportovní haly utkali Modří sloni s týmem KCC Sokol České Budějovice. Velký finálový den korfbalové extraligy v seniorské i dorostenecké kategorii se tedy pro Modré slony ponese v duchu boje o bronzovou medaili.

„S umístěním v průběžné tabulce, kde jsme skončili na prvním místě, jsem spokojený. S čím ale nemůžu být spokojený, je náš výkon v semifinále. Tam nám chyběl nějaký faktor X, možná to byly koše, které jsme měli dát. Do semifinále jsme šli s „nejhorším“ týmem, který nás ale dvakrát porazil 18:14. Jejich vítězství bylo, myslím, zasloužené,“ komentoval zklamání domácích trenér Martin Žák.

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný. První poločas uzavřeli znojemští hráči s drobným náskokem za stavu 8:6. „Předváděli jsme velmi koncentrovanou obranu, ale trápilo nás využití a zakončování drobných šancí v blízkosti koše,“ dodal Žák.

Do druhé poloviny utkání nastoupili hosté mnohem razantněji a postupně dostávali Slony pod tlak. První třetinu druhého poločasu domácí úspěšně odráželi nájezdy Budějovických a udržovali skóre vyrovnané. Ve druhé třetině však hosté získali tříbodový náskok, který se jim do konce utkání podařilo ještě zvýšit. Vítězství v obou semifinálových utkáních přinesla Českým Budějovicím postup do boje o zlato v korfbalové extralize. „Jsme šťastní. Do semifinálového souboje jsme nastupovali jako outsideři ze čtvrtého místa proti Znojmu, které bylo suverénní celou sezonu. Ale věděli jsme, jak na ně hrát, a to se nám podařilo v obou zápasech. Vítězství je pro nás o to cennější, že Znojmo považujeme za nejsilnějšího soupeře,“ prohlásil hrající trenér Českých Budějovic Ivo Kracík.

Na prohře Modrých slonů se nepochybně podepsala velká nemocnost. „Při skládání sestavy do tohoto utkání jsme měli komplikace s ženskou částí týmu. Všechny hráčky jsou nemocné, takže jsme museli povolat i zálohy. V mužské části sestavy je to lepší, šest hráčů z osmi je zdravých,“ posteskl si Martin Žák.

Boj o třetí příčku extraligové tabulky svedou Modří sloni už patnáctého května na domácí půdě s celkem VKC Kolín. Finálové dvojice - Brno a České Budějovice, se shodou okolností utká v naprosto stejné kombinaci a na stejném místě jako před třemi lety.

JIRKA PŘIBYLOVÁ