Nad Ostravou již vedly domácí stolní tenistky 4:1, nakonec se musely spokojit s remízou. „Už to vypadalo, že vyhrajeme. Pak se to ale zvrtlo, Ostrava rychle vyhrála tři zápasy a byli jsme nakonec rádi, že to skončilo 5:5,“ popsal trenér Moravského Krumlova Jindřich Bíla.

Do zápasu s Havířovem nenastoupila domácí Japonka Mitsuki Yoshido. „Nechali jsme sedět naši nejlepší hráčku, protože byla trochu unavená, ale také jsme chtěli, aby se dostaly do hry i ty hráčky, které v pátek střídaly a to konkrétně Barbora Kapounová. Myslím si, že i tak jsme to měli zvládnout. Je to trochu zklamání, že jsme nevyhráli,“ prohlásil kouč.

TT Moravský Krumlov – CDU Sport Ostrava 5:5
TT Moravský Krumlov – SKST Baník Havířov 5:5


Mistrovská utkání nejvyšší stolnětenisové soutěže žen začala neobvykle brzy. „Sezona je příliš
dlouhá a chvíli na přípravu by to ještě chtělo,“ řekla před prvními kláními Kristýna Mikulcová.

Na jejích výsledcích bylo vidět, že ještě není v optimální formě. „Nechci se na brzký začátek vymlouvat, ale objektivně musím říct, že Kristýna ještě není dostatečně připravena. Měla by uhrát více než bod,“ podotkl trenér. Nejproduktivnější hráčkou MK Řeznovice byla Katya Chernyavskaya. Ta ze šesti svých utkání čtyři vyhrála.

Doma hrají ženy Moravského Krumlova koncem října evropský pohár, ale už v sobotu 15. září se koná v Moravském Krumlově turnaj O pohár města Moravský Krumlov, na kterém se představí i extraligové hráčky.  „Tento turnaj je specifický v tom, že hrají ženy s muži dohromady. Mohou se zúčastnit jak registrovaní, tak i neregistrovaní hráči,“ přiblížil Bíla.