„Udělali jsme trochu změnu, ať to není pořád stejné," říká šéf znojemského fan clubu a hlavní organizátor akce Pavel „Hurvajs" Urbánek.

Hokejisté se florbalu nebojí. „Chodíme jednou týdně partička hrát florbal a pak si zajdeme na pivo. Ve florbale jsem čaroděj, proto budu první centr našeho týmu. Budu tvořit hru a Uram bude lítat na křídle. Já mu nachystám příležitosti a on bude dávat góly," plánuje si bývalý brankář znojemských Orlů Martin Altrichter, který nastoupí v Uramově týmu.

Diváci také budou moct sledovat, jak si bez bruslí povede rychlík Karel Plášek v Kastnerově družstvu.

„Těším se hlavně, že se uvidím s klukama a že posedíme. Florbal nehraju, ale nemám z toho strach. Martina Altrichtera na centru společně s křídlem Markem Uramem se nebojím. Věřím, že zkušenosti nám pomůžou je v klidu uhlídat," směje se Plášek.

Zatímco Plášek řemeslo hokejisty ještě neodložil na věšák, Altrichter už se věnuje hokeji okrajově.

„Hraju za starou gardu za nároďák. Věnuju se už jen dětem a jednou týdně si chodím zatrénovat do Letňan. Teď tam chodí kluci z NHL, ti Bednářové a tak… Hrajeme hodinu a tři čtvrtě, kluci lítají nahoru a dolů. Za hodinku jsem úplně zavařený. Jinak na hokej nemám čas," přiblížil oblíbený gólman.

Plášek hraje v Šumperku společně s dalším exorlem Alešem Staňkem.

„Říkal jsem mu, že taky hrál za Znojmo, jestli nechce jet a on na to kývl," dodal Plášek. V Přerově, kde žije, hraje David Kudělka. I toho uvidí návštěvníci florbalové exhibice. Po dlouhé době se také fanouškům představí Radek Brázda či extraligový bek Richard Jareš. Na poslední chvíli se mi ještě přihlásil Tomáš Jakeš. Asi bude hrát v Uramově týmu, protože mi pro změnu volal Petr Altrichter, že nemůže na pětadevadesát procent přijet," prozradil prezident fan clubu.

Akce začne v sobotu o půl páté a bude trvat zhruba hodinu a půl. Vstupné je symbolické, dvacet korun.

„Asi budeme hrát třikrát patnáct minut, protože máme na každé straně devět kluků, tak abych je nezadřel," poznamenal hlavní pořadatel.

Už v pátek ale mohou fanoušci od osmi večer vydražit florbalový dres hokejistů, kteří se exhibice zúčastní. „V sobotu si ho můžou dražitelé po zápase vzít anebo až jim ho vyperu," žertuje Hurvajs.

Exhibiční florbalové utkání hokejistů

sobota 25. 5. v 16. 30 hodin

Tým Marka Urama vs. tým Milana Kastnera

Složení týmů:

Tým Marka Urama: Tvrdý – Uram, M. Altrichter, Kacetl, Král, Kudělka, Jareš, Fink, Havíř, Padělek, Jakeš. Trenér: Beroun.

Tým Milana Kastnera: Polák – Kastner, Freibauer, Heš, Plášek, P. Altrichter, Procházka, Kaňkovský, Brázda, Staněk. Trenér: Rousek.