Do důležitého zápasu, přímého boje o druhé místo, nastoupili znojemští florbalisté s velice oslabeným kádrem, přesto soupeře v první třetině jasně přehráli, když se jim podařilo vstřelit tři rychlé branky. Česká Lípa se ale zmátožila, v průběhu dvou třetin vyrovnala a zápas dohnala až do samostatných nájezdů, kde byla úspěšnější.

„V první třetině jsme soupeře jasně přehráli, tam Lípa nic nepředvedla a nebylo těžké jí vstřelit tři góly. Po druhém dějství se ale zvedli, začali aktivněji hrát a nakonec nás porazili. Musím říci, že od druhé dvacetiminutovky jsme zase nepředvedli nic my, a tak si myslím, že soupeř po běhací bitvě získal zaslouženě dva body," uvedl znojemský trenér Filip Vítek.

Stejného názory byl i trenér hostů. „V první třetině jsme hráli hrozně. Potom jsme se ale přestali bát, začali jsme aktivněji napadat a nakonec jsme Znojmo přestříleli. Dva body pak byly jen logickým důsledkem našeho zvýšení aktivity," přitakal svému znojemskému protějšku Jiří Stožický.

Příčiny prohry však domácí kouč neviděl pouze ve špatném herním projevu. „Máme hodně oslabený kádr, hráči to hlavně v pozdních fázích hry nezvládli fyzicky. Soupeř nás doslova uběhal. Máme nejen zranění, ale někteří hráči se museli omluvit i z jiných důvodů, pracovních i soukromých. Příště nás snad nastoupí více," řekl Vítek.

Zápas sice skončil až po nájezdech, dokonce až po druhé sadě, ale Česká Lípa si vypracovala skvělou pozici pro vítěze po základní hrací době. „Mohli jsme rozhodnout, v posledních pěti minutách závěrečného dějství jsme měli několik dobrých šancí, po kterých jsme mohli skórovat a zápas skončit o čtvrt hodiny dříve. Nezadařilo se, v nájezdech jsme měli jen větší štěstí. Hodně nás podržel brankář, který předvedl skvělé zákroky," popisoval Stožický.

Znojmo vědělo, s čím Lípa přijede. I přesto prohrálo. „Lípa hraje agresivní florbal, skvěle napadá. Když se k tomu přidá rychlé běhání, vznikne velice těžký soupeř. Zápas odpovídal tomu, o co se hrálo. Hrálo se o druhé místo. Navíc jsme měli oslabené mančaft, vyskytly se nějaké hory, plesy a tak dál, zranění už by snad měla být vyléčena. Do týdne bychom měli opět být všichni," líčil znojemský útočník Alan Juříček.

Do dalších zápasů má ale znojemský trenér jasno. „Pokud budeme hrát s takovýmto lazaretem, tak to bude těžké. Snad se dáme do kupy, protože s tímto kádrem toho moc neuhrajeme," uzavřel Vítek.

V dalším zápase přivítá Znojmo na domácí palubovce první Pardubice, na které ztrácí deset bodů. I přes prohru po nájezdech si svěřenci Filipa Vítka drží druhé místo. Kapitán Petr Sláma navíc ztrácí už jen dva kanadské body na vedoucího Milana Bína, který vévodí statistikám soutěže.

Znojmo – Česká Lípa

Branky: 3. Bárta (Sláma), 8. Sláma (Kucharič), 17. Sláma (Ostrý) – 39. Mlejnek (Karel), 42. Vnuk, 43. Jeřábek (Jansa), rozhodující nájezd Motejzík. Rozhodčí: Vybíhal, Kačer. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:32. Diváků: 140. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 3:4.

Znojmo: Sekanina – Miklík, Bárta, Sláma, Podrabský, Virgl, Štěpán, Šopák, Juříček, Ostrý, Furdan, Kucharič.

Česká Lípa: Ponomarev – Vnuk, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Mach, Procházka, Tichý, Karel, Merlíček, Jansa, Jirsa, Kotera.

VOJTĚCH POJER