Finále korfbalové extraligy bude znovu ve Znojmě a po roční odmlce se tak bude opět slavit zisk mistrovského titulu na jihomoravské půdě. Prestižní finále domácí korfbalové scény se do Znojma přesouvá už potřetí v historii.

Ve znojemské sportovní hale se už patnáctého května rozhodne o novém českém šampiónovi. Korfbalové odpoledne bude hostit jak boje o přední příčky v seniorské kategorii, tak i té dorostenecké.

„Bude to podobné jako loni. Nejdříve se rozhodne o medailistech mezi dorostenci, pak mezi dospělými. Jediným rozdílem je, že to tentokrát nepořádá náš klub, ale korfbalový svaz,“ vysvětlil první muž znojemského korfbalu Martin Žák.

Korfbalová kolébka


Znojmo se totiž za posledních pár let stalo doslova baštou korfbalu u nás. „Když se řekne Znojmo ve spojitosti s korfbalem, už to něco znamená. Navíc po zrekonstruování haly nabízíme hráčům obrovský komfort, který se jen tak nevidí. Celou úpravou prostředí se nám rozhodně zvýšil kredit a to je dost možná důvod toho, že bude finále opět ve Znojmě,“ liboval si Žák.

Jasné ale zatím není ani o jednom finalistovi. Zvlášť znojemští fanoušci jsou stále v napětí, jestli si Modří sloni zahrají o zlatou placku nebo jen o bronzovou medaili.

V semifinálové sérii s Českými Budějovicemi totiž Jihomoravané prohrávají 0:1 na zápasy a pokud chtějí i nadále živit naději na finále, musí v sobotu v domácí odvetě České Budějovice porazit. V opačném případě se letos do finále nepodívají.

„Nikomu se nechce hrát doma o bronz. Já doufám, že zítra zabereme a vynutíme si třetí zápas, který bychom hráli za týden taky doma,“ dodal Žák.

Ve prospěch Modrých slonů hraje jednoznačně domácí prostředí. „Doma jsme už dlouho neprohráli. Náš nejhorší domácí výsledek za tři roky bylo vítězství v prodloužení,“ pousmál se znojemský trenér.

Toho ale trápí obrovská marodka, zejména složení dámské poloviny týmu. Hned pět z osmi hráček nebude v sobotu k dispozici.

„Je to k vzteku, zrovna když hrajeme takový důležitý zápas,“ prohlásila jedna z pětice nemocných hráček Lenka Hlávková.

Sobotní semifinálový duel proti Českým Budějovicím odstartuje ve znojemské sportovní hale v pět hodin odpoledne.