První dva duely série na tři vítězná klání jsou na programu v sobotu a neděli. Hattrick hraje na hřišti soupeře, Znojmo se představí doma. „Čekali jsme, že si nás Ústí vybere, v základní části nás dvakrát porazilo. Osobně jsem rád, jediné špatné představuje dlouhá cesta na sever Čech,“ podotkl šestadvacetiletý útočník brněnského celku Roman Houbal.

Zatímco Hattrick je v sérii s Ústím papírově slabší, Znojmo je naopak favorit. V základní části má však s Českou Lípou bilanci 1:1. „Ve finále první ligy již není lehkých soupeřů, takže nám bylo celkem jedno, s kým se utkáme. Musíme se zaměřit především na náš výkon a naši hru,“ uvedl na svazovém webu stratég Laufenu Jan Šťastník.

Finálové dvojice
1. Znojmo Laufen – Česká Lípa
Termíny zápasů:
- v sobotu od 18.00 a v neděli od 17.00 ve Znojmě
- 14. a 15. dubna v České Lípě
- případný 5. duel 19. dubna ve Znojmě
2. Ústí nad Labem – Hattrick Brno

Pokud by si Ústí vybralo Českou Lípu, mohlo dojít na třaskavé jihomoravské derby. „Jak Jihomoravský, tak i Severočeský region by měl jisté místo v Superlize. To se nestalo, ale i tak to bude zajímavá série před fantastickou kulisou. U nás už je téměř vyprodáno teď,“ hlásil Šťastník. „Na druhou stranu teď může mít jižní Morava dva postupující,“ dodal Houbal.

Znojmo se musí mít na pozoru před českolipským vítězem bodování základní části Jaromírem Eklem, Hattrick však bude také čelit útočně laděnému celku. „Ústí má skvělé individuality v útoku a smrtící protiútoky. Když se však dobře připravíme, tak postoupíme,“ tvrdil Houbal.

Finále první ligy se letos díky rozšiřování Superligy na deset mužstev účastní čtveřice týmů. Vítězové zamíří přímo o patro výš, poražené týmy do baráže s nejhoršími celky z nejvyšší soutěže.

Kapitán znojemských florbalistů Petr Sláma.
Hlavní faktor postupu do finále? Zlom přinesl Milan Fridrich, říká kapitán Sláma