Ani po dalších dvou kolech první florbalové ligy dorostenců se Znojmo neodlepilo ze dna tabulky. Nejdříve znojemští mladíci podlehli prvnímu Havířovu 1:7 a pak i čtvrtému Pepinu Ostrava 4:5. Seriál dorostenecké mizérie tak pokračuje.

Do prvního utkání proti Havířovu nastoupil znojemský tým odvážně. Už během prvních minut si vytvořil několik šancí, které však nedokázal přetavit v branku. Na druhé straně Havířov potvrdil roli favorita a týmu, který ve dvanácti utkáních skóroval téměř sedmdesátkrát. Během páté minuty vstřelil dvě branky a ujal se důležitého vedení. I přesto se Znojmo nevzdávalo.

Po dvou třetinách drželo příznivé skóre 0:3. Dokonce dokázalo díky Miklíkovi snížit. To jen do té doby, než přišel závěr utkání.
V něm Znojmo přestalo důsledně bránit a byly z toho další zbytečné branky. Havířovský brankostroj se nakonec zastavil na čísle sedm.

„Zatím na tom nejsme tak, abychom s Havířovem hráli vyrovnanou partii. Ale dokázali jsme si, že s ním alespoň udržíme krok. Škoda, že jsme závěr takovým způsobem vypustili a nedohráli ho jako celý zápas,“ přiznal znojemský trenér Martin Andrle.

Do druhého utkání nevstoupilo Znojmo zrovna šťastně. Už v první minutě prostřelil Poláka ostravský Kaštan. Ve čtvrté minutě už to bylo 0:2. I přesto Znojmo bylo více aktivní a tlačilo se před ostravskou branku. Snížení se dočkalo až v osmé minutě, když se střelecky prosadil Miklík. Ale do vedení se jihomoravský celek nedostal. Střeleckou formu si zřejmě v kabině zapomněl spolu s kapitánem Žižkou i Miklík, Hahn a Štěrba. „To, co jsme nedokázali proměnit, tomu se snad ani nedá věřit,“ kroutil hlavou Andrle.

Rozhodující moment přišel v páté minutě druhé části, když byl stav utkání 4:4. Při skrumáži před ostravskou brankou jeden z hráčů Pepina hrál v brankovišti a rozhodčí nařídil trestné střílení. Znojemský kapitán v něm dokázal zmást brankáře, ale také sám sebe. V poslední chvíli totiž nedokázal trefit odkrytou svatyni.

Čtyři minuty před koncem zápasu tak přišel trest v podobě branky. Závěrečný nápor Znojma pak zhatil zdviženou pravicí hlavní sudí, který poslal na trestnou lavici Dokulila. V konečném zúčtování tak Znojmo podlehlo Pepinu 4:5.
„Kdybychom se Znojmem prohráli o pět branek, nemohli bychom se divit. Zahodili nespočet šancí, čímž jim mohu jen poděkovat,“ pousmál se ostravský trenér Jiří Šimíček.

Tomu dal částečně za pravdu i jeho protějšek. „Tolik šancí jsme si snad nevytvořili za celou sezonu. Nedáme nájezd, pak čtyři samostatné úniky,“ nenacházel slova Andrle.

Znojmo je tak stále na poslední příčce prvoligové tabulky, přičemž na předposlední Pepino ztrácí čtyři body.