Senzace. Znojemští florbalisté to dokázali. Na půdě pražské Sparty vybojovali postup do extraligy. Stali se tak jedním ze dvanácti týmů, které hrají nejvyšší českou soutěž.

Po prvních dvou zápasech byla přitom série vyrovnaná 1:1 a stěhovala se tak do hlavního města. V sobotu svěřenci Libora Šťasty zvítězili 5:4 a v nedělním těžkém boji 7:6.

„Byl to boj, ale dokázali jsme to. Je to nádherný zážitek,“ stroze okomentoval úspěch znojemských florbalistů kouč Libor Šťasta. Znojmo udělalo v sérii důležitý krok už v sobotu, když se ujalo vedení 2:1. Zápas přitom nebyl vůbec jednoduchý. O vítězství se rozhodlo až v samotném závěru. „V poslední třetině jsme upozorňovali na to, že kdo dá gól, vyhraje. Naštěstí jsme to byli my, kdo odcházeli z palubovky šťastnější,“ sdělil kapitán teď už extraligového celku David Mahr.

V neděli měli znojemští florbalisté excelentní nástup do zápasu. Po patnácti minutách vedli 5:1, ale jejich náskok se jim podařilo promarnit. Do závěrečné části pak pustil do hry trenér Znojma několik hráčů z lavičky a ti se postarali o dvě rychlé branky. Sparta sice snížila na rozdíl jediného gólu, ale vítězství si už Znojemští nenechali vzít.

„Musím kluky pochválit, protože i když Sparta srovnala, dokázali se s tím poprat a znovu se dostat do vedení. Byla to práce celého mančaftu,“ dodal Šťasta.
S ním souhlasí i druhý gólman Pavel Mucha. „Makali jsme všichni víc jak na sto procent. Nesmíme ale zapomenout na naše fanoušky, kteří nás hnali dopředu. Zato jim patří velký dík,“ uzavřel znojemský brankář.