Florbalisté TJ VHS Znojmo to dokázali. Poprvé v historii znojemského klubu se probojovali do finále první florbalové ligy mužů. V semifinále si florbalisté poradili s Pelhřimovem 3:0 na zápasy a příští víkend tak budou bojovat o přímý postup do Fortuna extraligy.

Ve třetím semifinálovém utkání si svěřenci Libora Šťasty poradili se svým soupeřem poměrem 5:2. Utkání, ve kterém se série přesunula do Pelhřimova ale tak jednoznačné nebylo.

Znojmo se v prvním dějství ujalo vedení, které si stále udržovalo. To trvalo do konce prostřední části, kdy Jihomoravané utekli domácím na rozdíl tří branek.

V poslední třetině pak padla branka na každé straně a na hřišti vzniklo doslova červené peklo. To když za znojemskými borci na palubovku vběhlo nespočet jejich fanoušků oblečených do červených dresů.

„Byla to parádní atmosféra. Pod takovou kulisou hrát, to je opravdu radost. Fanouškům patří velký dík,“ vzkázal autor páté branky Josef Žižka.
Trenér Znojemských Libor Šťasta byl s výkonem svých svěřenců spokojený. „Kluky musím pochválit. Bojovali až do poslední minuty a na hřišti nechali kus srdce. Od toho se pak všechno odvíjí. Jsem strašně rád, že jsme to dokázali. Teď se jen poprat o ten titul,“ pousmál se vítězný kouč.

Znojmo ve finále narazí na jednoho z dvojice pražských týmů Sparta – Vinohrady. Zatím se jejich série vyvíjí lépe pro Královské Vinohrady. Ty po třech odehraných utkáních vedou nad pražskými „S“ 2:1 na zápasy.

„Určitě budeme fandit Vinohradům. Byl by to pro nás lepší soupeř než Sparta. Ta je hodně nevyzpytatelná a navíc jejich herní styl nám moc nevyhovuje. Přeci jenom Vinohrady chtějí hrát florbal,“ prohlásil spokojený střelec jedné z pěti branek Pavel Palát.

První dvě utkání finálové série se odehrají ve Znojmě už o tomto víkendu. Pokud by Znojmo celou sérii, hranou na tři vítězné zápasy, vyhrálo, postoupí přímo mezi českou elitu. Pokud by prohrálo, bude hrát baráž o extraligu s předposledním týmem naší nejvyšší soutěže.