V prvním utkání nastoupili znojemští florbalisté proti týmu z Třince. Do utkání vstoupilo lépe Znojmo, které se, díky střele Dokulila, dostalo do vedení. Hned v zápětí ale Třinecký tým vyrovnal. Podobně to pokračovalo až do druhé třetiny. Soupeř znojemských hráčů utekl na rozdíl dvou branek.

„S Třincem jsme hráli dobře. Jejich druhou lajnu jsme jasně přehrávali, ale na první, která hraje za Třinec v seniorské extralize, jsme prostě neměli,“ zhodnotil trenér znojemských juniorů Martin Andrle.

A opravdu tomu tak bylo. Třinecká první lajna nedala Znojemským sebemenší šanci na vyrovnání. Nakonec Znojmo podlehlo Třinci rozdílem tří branek 4:7.

„Je to dobrý výsledek s ohledem na soupeře. Na začátku sezony jsme s nimi prohráli o osm branek, teď jen o tři, takže zlepšení musí vidět i laik,“ viděl znojemský kouč prohru pozitivně.

V druhém utkání s ostravskou Porubou se čekal od Znojma zisk tří bodů. Znojmo vedlo, ale jednogólový náskok bohužel během dvou třetin promarnilo.
Na začátku závěrečné části se ostravský celek dostal po chybě znojemského celku do vedení 4:3. I přes neskutečný závěrečný tlak svěřenci trenéra Martina Andrleho nedokázali vyrovnat a odjeli z Třince s prázdnou.

V tabulce jim tak patří sedmá příčka se šestibodovou ztrátou na třetí místo. „Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Byli jsme druzí. Pak jsem dvakrát prohráli a jsme sedmí,“ ukázal na nesmírně vyrovnanou soutěž Martin Andrle.

Junioři mají ale cíl úplně někde jinde než ve středu tabulky. „V závěrečných dvou zápasech nás čeká poslední a předposlední celek tabulky. Takže šest bodů je povinností,“ jednoznačně prohlásil nekompromisní trenér juniorů Martin Andrle.

Kateřina Hladíková