Už dnes půjde do tuhého. Znojemští florbalisté totiž, třicet minut po sedmnácté hodině, vstoupí do play-off. Tentokrát nezačnou ani s Kopřivnicí nebo Náchodem. Do třetice favorita soutěže prověří Kladno.

Celou sezonu znojemský tým makal jako jeden muž a už při nahlédnutí do statistik je to vidět. Znojmo dokázalo ve dvaadvaceti utkáních vstřelit sto padesát dva branek, což bylo nejvíce ze všech. Zároveň jich také nejméně inkasovalo.

Už před posledními koly bylo jasné, že Znojmo narazí na jednoho ze dvojice Kopřivnice – Kladno. „Radši bychom si přáli Kopřivnici. Kladno je nováčkem a má nálepku dost nevyzpytatelného týmu,“ prozradil před posledními koly znojemský kouč Libor Šťasta.

Znojmo vs. Kladno

Nakonec na osmé pozici skončilo Kladno a znojemští florbalisté s ním vstoupí do play-off, ve kterém by rádi potvrdili roli favorita a konečně postoupili mezi českou elitu.

„Kladno má dva útočníky, na kterých má postavenou celou hru. Ale my si už teď nemůžeme vybírat soupeře. I kdybychom dostali ten nejnevhodnější tým, musíme ho porazit, abychom naplnili náš předsezónní cíl,“ prohlásil odhodlaně znojemský kouč.

Favorit je jasný

Statistiky mluví jasně ve prospěch prvního celku tabulky. Jihomoravský celek ve dvou duelech s Kladnem odešel z palubovky vždy vítězně. I skóre je celkem jasnou záležitostí Znojma. Kladnu vsítilo celkem třiadvacet branek a pouze devětkrát inkasovalo.

„Od našeho posledního střetnutí s Kladnem se naše hra dost změnila. Hráči vykazují vzestupnou tendenci svých výkonů a celkově náš herní projev je mnohem lepší. Jestli neporazíme Kladno 3:0 na zápasy, nemáme v extralize co dělat,“ dodal Šťasta.

Znojmo tak půjde do utkání jako jasný favorit. A žádný z hráčů si nepřipouští, že by ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem mohly přijít nějaké komplikace.

„Budeme chtít Kladno přejet na celé čáře. Po dvou domácích zápasech chceme vést 2:0 a ve třetím utkání v Kladně sérii ukončit,“ pronesl nejproduktivnější útočník Znojma Petr Sláma.

První čtvrtfinálový zápas začíná už dnes o půl osmé večer, ten zítřejší pak třicet minut po čtrnácté hodině v městské sportovní hale ve Znojmě.