Znojemští florbalisté nevkročili do play-off zrovna šťastně. V prvním utkání podlehli Kladnu 3:4. Pak už ale začali úřadovat a porazili Kladno v sérii 3:1.
V obou utkáních se mohlo Znojmo opřít o umění útočníka Petra Slámy. Ten si po základní části nepřipsal na své konto jen první místo svého týmu v tabulce druhé nejvyšší soutěže. Zároveň se stal se třiatřiceti góly a třiadvaceti nahrávkami králem kanadského bodování.

Ovládl jste sledovanou individuální soutěž kanadského bodování. Co to pro vás znamená?
Opravdu nevím, co na to říct. Mám dost smíšené pocity. Důležité je pro mě play–off. Určitě bych to prvenství vyměnil za náš postup do extraligy.

Cítil jste, ať už v play-off nebo základní části, vaší pozici v kanadském bodování s ohledem na bránění soupeře?
Abych řekl pravdu, že by mě vyloženě bránili, se říct nedá. Samozřejmě ale byla utkání, ve kterých na mě hráli osobku. To jsem si v zápase ani neprdl, ale Kladno se na mě nějak vyloženě nesoustředilo.

Nejen že jste ovládl individuální statistiky, ale jako tým jste suverénně základní část vyhráli…
Dvakrát po sobě jsme byli druzí s docela velkým náskokem. Myslím, že se dalo čekat, že budeme útočit na prvenství v základní části.

Do posledního zápasu nebylo jasné, jestli kanadské bodování vyhrajete. Vnímal jste nějak fakt, že byste měl třeba více bodovat, abyste byl první?
Vůbec jsem to neřešil. Hlavně jsem se soustředil na utkání. Měli jsme dva kvalitní soupeře před startem vyřazovací části a byl jsem rád, že jsme je zvládli.

Ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem jste se potkal přímo na hřišti s druhým Leipnerem. Proběhla nějaká gratulace nebo něco takového?
Ne. Vyloženě jsme si jenom podali ruku po zápase, ale že bychom se nějak bavili o kanadském bodování, to vůbec.

V čem vidíte příčinu, že jste v prvním čtvrtfinálovém utkání prohráli?
Myslím si, že Kladno šlo za vítězstvím asi více než my. Je to nováček první ligy a chtělo se na nás vytáhnout.

Takže jste se, jak se říká, ve druhém utkání zdravě naštvali?
Určitě. To šlo vidět. Hned jsme na ně vlítli a po třiceti vteřinách vedli. Po patnácti minutách jsme vedli už 5:0 a dalo se říct, že bylo po zápase. Takže všechno zlé bylo k něčemu dobré.

Krátce hrajete v nově poskládané lajně. Nejdříve jste dlouho hrával s Bulínem a Mahrem. Nyní skórujete po boku dorostence Žižky a juniora Dřevěného. Jak se vám s nimi hraje?
Zatím nám to klape, co se týče branek. Padá nám to tam a to je důležité. Na druhou stranu to zatím herně není úplně ono. Jak říkám, podstatné jsou góly, ale věřím, že časem si všichni navzájem sedneme a bude to lepší a lepší.

Na závěr. Stálo vás to prvenství něco v kabině?
Jé. Naštěstí se to v kabině nějak neřešilo. Náš výběrčí pokut mě zatím nekontaktoval. Ale ten rozhovor mě na něco přijde.