Houževnatý nováček dokázal držet s favoritem krok jen do desáté minuty. To už však prohrával o dvě branky. Znojmo mělo utkání plně pod kontrolou, a směle tak navyšovalo skóre.

„Po celou dobu utkání rozhodovala hlavně naše zkušenost v proměňování šancí. Soupeř šance měl, ale dobrá práce beků Kladnu celkem nic nedovolila,“ pochválil zadáky brankář Znojma Pavel Mucha.

Kladenským divákům tak nezbylo nic jiného, než s respektem příhlížet nádherným kombinacím znojemských hráčů. Znojmo si nakonec z Kladna odvezlo vysoké vítězství 13:4. Nejlepším střelcem ve znojemské sestavě byl Petr Sláma, který nasázel Kladnu pět branek.

V neděli dopoledne čekal na znojemské florbalisty silný Litvínov. Ten začal pěkně zostra a brzy se ujal vedení 2:0. Po přestávce ke smůle domácích vlétlo na litvínovskou palubovku zcela jiné Znojmo. Často střílelo a tlačilo se před domácího brankáře. Do konce druhé části svítil na ukazateli stav 3:3. „Nejvíce nám v úvodu vázla rozehrávka při napadání soupeře. Právě toto musíme bezpodmínečně zlepšit,“ razantně oznámil trenér Znojma Libor Šťasta.

Poslední dvacetiminutovka přinesla hned dva obraty a velké drama. Na vedoucí branku Petra Slámy domácí vzápětí odpověděli, a pět minut před koncem se dokonce ujali vedení. Znojemští florbalisté otevřeli hru a dvěma góly brněnské posily Hausera otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Účet zápasu uzavřel brankou do opuštěné klece Bulín. „Zápas s Litvínovem se nám velmi podařil. Prohrávat a pak otočit utkání s takovým týmem není zrovna lehké,“ sdělil spokojený kouč.

Naopak z jiného pohledu to viděl muž číslo jedna ve znojemské brance. „Utkání to bylo dobré a mělo vše, co by takové prvoligové utkání mělo mít. Ani to nemuselo být takové drama, kdybychom se vyvarovali chyb v obraně. Téměř všechny góly Litvínova padly po našich hrubkách,“ usoudil znojemský gólman.