Florbalisté si pojistili náskok na čele prvoligové tabulky. To když dokázali rozstřílet Náchod 10:5. Jejich vedení už činí deset bodů. Zasloužil se o to zejména kapitán Mahr a juniorský reprezentant Mikeš, kteří dokázali zaznamenat hattrick.

Do utkání s desátým Náchodech vstoupilo Znojmo ve velkém stylu. Už v sedmé minutě vedlo 2:0. Na konci třetiny pak vedl jihomoravský celek na půdě Náchoda 4:1. „První třetina nám vyšla skvěle. Dařila se nám jak obrana, tak i útok,“ zhodnotil první část prvoligového utkání Ondřej Mikeš.

Druhá třetina byla ze strany Znojma dost nevýrazná. Nedařilo se mu dobře bránit, což vyústilo v druhou branku Náchoda. Na konec ale i druhou třetinu dokázali hosté vyhrát a ujali se vedení 6:2.

„Druhá třetina byla z naší strany naprosto katastrofální. Hráči neplnili taktické pokyny, jakoby přestali hrát a obraně vládl chaos,“ nešetřil slovy znojemský trenér Libor Šťasta.

V závěrečné části pak oba týmy vstřelily několik branek, ale Znojmo nakonec dokázalo utkání dovést do vítězného konce.

„Získali jsme důležité tři body a můžeme být rádi, že soupeř nenaložil se svými šancemi mnohem lépe. Do Náchoda jsme jeli s hodně osekanou sestavou, a navíc se nám zranil jeden hráč, takže jsme museli trochu improvizovat,“ poukázal na zranění Martina Peše znojemský kouč.

Znojmu se kromě obrany a útoku nedařili ani přesilovky a oslabení. „Pořád hledáme optimální složení přesilovkové formace. Sice jsme jednu branku dali, ale ta patřila spíš do kategorie těch šťastnějších,“ povzdechl si nad mezerami hry v početní výhodě Šťasta.

Další utkání první ligy odehrají znojemští florbalisté už o následujícím víkendu. V sobotu je čeká utkání s předposlední Jihlavou a den na to narazí na druhý Pelhřimov, který ztrácí na Znojmo celých deset bodů. „Určitě chceme v obou utkáních uspět a získat šest bodů. Ale utkání v Pelhřimově nebude snadné. Je to velmi kvalitní soupeř. Rozhodně chceme navázat na hru, kterou jsme předváděli před vánoční pauzou,“ přiznal forvard Pavel Palát.