Ani v dalších dvou kolech první florbalové ligy nenašli znojemští florbalisté přemožitele. Přitom měli velmi blízko k premiérové porážce. Na půdě Jihlavy totiž ještě tři minuty před koncem prohrávali o dvě branky.

V patnáctém kole první ligy přisoudil los Znojmu předposlední Jihlavu. Měla to být pro jihomoravský celek jednoznačná záležitost, ale opak byl pravdou. Marodkou prolezlý tým Znojma už ve čtvrté minutě prohrával. Pak se ale díky třem brankách vzchopil a ujal se vedení.

V závěrečné části pak domácí celek vystupňoval tempo a ujal se dvoubrankového vedení. Tři minuty před koncem se zdálo být rozhodnuto, ale v tu chvíli na sebe vzal zodpovědnost nejproduktivnější hráč první ligy Petr Sláma a zavelel k obratu. To když využil přihrávku obránce Virgla. Důležitý pátý gól pak zařídil o minutu později Řiháček a utkání tak dospělo do prodloužení.

„V Jihlavě nejsou vůbec podmínky pro zápasy první ligy. I přesto jsme nehráli špatně. Měli jsme mnoho šancí, které však zůstaly nevyužité. Těší mě zejména to, že i když prohráváme tři minuty před koncem, dokážeme srovnat,“ poukázal na bojovného ducha trenér Znojma Libor Šťasta.

Asi největší šanci v prodloužení měl právě hostující tým. Rozhodující branku měl na své čepeli junior Pavel Palát, který se ale tváří v tvář jihlavskému Valovi neprosadil. Závěrečné siréna pak přisoudila každému týmu po jednom bodu do tabulky. Jediné, co může vedoucí celek tabulky mrzet, je zranění klíčového útočníka Ostrého.

„Bude mimo tak tři týdny. Zřejmě má natažené vazy v koleni, ale více ukáže až lékařská prohlídka. Takže nám na marodku ke stabilním hráčům jako jsou Mikeš, Martínek nebo Peš přibyl další,“ smutně podotkl Šťasta.

V neděli pak Znojmo hrálo v Pelhřimově, který byl do té doby na druhém místě. První třetina se hrála v dost opatrném duchu. Oba soupeři se navzájem oťukávali, a tak úvodní část skončila bez branek.

Druhou třetinu ovládli zejména mladíci ve znojemském dresu. Během tří minut předložil Radek Dřevěný Josefu Žižkovi dvě excelentní nahrávky, ze kterých talentovaný dorostenec dvakrát rozvlnil pelhřimovskou síť.

„Jsem rád, že se tito mladí hráči dokázali prosadit i mezi muži. Ukázali svoji sílu a prakticky rozhodli zápas,“ pochválil mladé hráče znojemský kouč.
V poslední třetině už pelhřimovské palubovce jasně vládl znojemský tým. Postupně se, po brankách Pavla Slámy, Tomáše Janků a Petra Slámy, ujal vedení 5:1, které vydrželo až do závěrečného hvizdu hlavního sudího.

„Základem úspěchu bylo plnění taktických pokynů směrem dozadu. Skvěle zahráli Virgl s Bártou a svoje kvality potvrdil i Petr Sláma, který se ukázal jako velký bojovník. Jsem s výkonem celého týmu maximálně spokojený,“ zhodnotil Šťasta.