Znojemští florbalisté o víkendu odehráli první dvě utkání play off. Na domácím hřišti přivítali Znojemští celek Kladna. Ne vše však probíhalo podle plánu.

V sobotním utkání, před kterým trenér znojemských florbalistů Libor Štasta prohlásil, že ze soupeřů nemá strach, bohužel znojemští hráči nezahráli nejlépe.

V prvním utkání ponechal trenér stejný systém hry, jako proti týmu Sparty minulý týden. Tedy střídání tří lajn.To se však proti týmu Kladna příliš neosvědčilo. „Někteří hráči dělali zbytečně moc chyb a neměli momentální formu. Bylo to neustále nahoru a dolů. Dostali jsme během dvaceti sekund góly, které nás srazily na kolena a už jsme bohužel nebyli schopni se vzepřít,“ zhodnotil vývoj sobotního utkání trenér znojemských florbalistů Libor Šťasta. S týmem Kladna, nakonec po velmi vyčerpávajícím boji, znojemští borci prohráli 4:3.

„Myslím si, že kluci na tom byli psychicky hůř. Přece jenom byli trochu nervózní,“ dodal trenér.

V neděli nastoupili znojemští hráči v pozměněné sestavě. Na řadu přišli přednostně hráči s aktuální formou. „Naše duely jsou natáčeny na kameru. Já jsem včera znovu projel celý zápas a podle tohoto záznamu jsem dnes mužstvo postavil,“ okomentoval sestavu, zvolenou pro nedělní utkání, trenér znojemských florbalistů Libor Šťasta.

Znojemští hráči dali soupeři od začátku najevo, kdo je tady pánem. Hráli po celou dobu aktivněji a přesněji. Problém jim nedělalo ani zakončení.

Soupeř znojemským florbalistům mnohdy nestačil, a tak si pomáhal nedovelenými zákroky. Diváci tak mohli vidět opravdu velmi dramatický zápas plný krkolomných a nebezpečně vyhlížejících pádů.

Zápas odehraný ve velmi svižném tempu znojemští florbalisté dovedli do zdárného konce. Proti Kladnu vyhráli rozdílem pěti branek 9:4.

Stav sérií je tak po dvou zápasech vyrovnaný 1:1. Další dvě utkání odehrají znojemští florbalisté na půdě Kladna. Trenér po nedělním utkání prohlásil: „Do Kladna si jedeme pro dvě výhry. Sobotní zaváhání se nebude opakovat.“

Kateřina Hladíková