Florbalisté mají za sebou základní část první florbalové ligy. A to s obdivuhodnou bilancí. Z dvaadvaceti odehraných utkání šli ze hřiště pouze jednou jako poražení. Dokázali vstřelit nejvíce gólů ze všech a zároveň nejméně inkasovat.

TJ VHS Znojmo tak má za sebou úspěšnou první polovinu cesty za postupem do extraligy.

V sobotu přivítali svěřenci Libora Šťasty druhé Královské Vinohrady. Ty loni sestoupily do první ligy z naší nejvyšší florbalové soutěže.

Do zápasu vstoupilo lépe Znojmo. Mladíček Žižka otevřel už v desáté minutě skóre utkání, když zužitkoval přihrávku Peše.

Krásnou florbalovou podívanou korunoval znojemský výběr jasným výsledkem 7:3 ve svůj prospěch.

V neděli pak sehrál zápas s pražskou Spartou, která se, shodou okolností, díky prohře Vinohradů dostala na druhou pozici.

Houževnatý soupeř z hlavního města, který v závěru základní části výrazně posílil, odcházel po první třetině s dvougólovým mankem. To zařídil forvard Palát. Po dvou třetinách už Znojmo vedlo 6:3 a nakonec zvítězilo 8:5.

„Tento víkend nám ukázal jak na to vlastně jsme. Kluci hráli tak, jak jsem jim říkal a neslo nám to ovoce. Máme tři vyrovnané lajny a jsme připraveni jít do vyřazovacích bojů,“ myslí si znojemský kouč Šťasta.

V prvním kole vyřazovacích bojů play-off tak Znojmo narazí na osmé Kladno. Znojemští florbalisté budou chtít jednoznačně rozhodnout už ve třetím utkání.

„Chceme vyhrát 3:0 na zápasy. Jestli tohle nedokážeme, nemáme v extralize co dělat,“ vzkázal svému čvrtfinálovému soupeři znojemský trenér.

Vloni znojemské florbalisty vyřadil Litvínov, jehož houževnatý styl dělal technickému Znojmu velké problémy. Podobně hrála právě i Sparta.

„Nedělní utkání nám ukázalo, že jsme připraveni po všech stránkách. Dokážeme porazit i takové týmy, jakými jsou Litvínov nebo Sparta,“ ukázal na sílu mužstva, po nedělním zápase, uzdravený kapitán znojemských florbalistů David Mahr.

Úvodní zápasy prvního kola vyřazovacích bojů se odehrají už tento víkend. Znojmo na domácí palubovce prověří Kladno.

Sobotní zápas začne třicet minut před dvacátou hodinou. Nedělní pak ve čtrnáct hodin a třicet minut.